mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 28

TRANSSYBERIA - dzień 28

W poniedziałkowy wieczór rozpaliliśmy ostatnie podczas tego rajdu ognisko. Trochę nam smutno, że ta wielka przygoda dobiega końca.

TRANSSYBERIA - dzień 28

300 km do mety. Jeszcze do mnie nie dotarło, że już jutro będziemy w Magadanie.
Poniedziałkowy odcinek specjalny został odwołany ze względu na bardzo trudne warunki drogowe, więc został nam tylko jeden OS do pokonania. Jeśli nic niespodziewanego się jutro nie wydarzy powinniśmy ukończyć rajd na drugiej pozycji. W chwili obecnej na pierwszym miejscu są Rosjanie z załogi nr 20, za nimi my z 50-punktową stratą, a trzecią pozycję zajmuje załoga nr 1, która traci do nas ok. 100 punktów. Czwarte miejsce zajmuje ostatni z teamów rosyjskich - pechowa załoga nr 5. Podczas ostatnich odcinków przytrafiła im się awaria skrzyni biegów, ale dziś ostro pracowali nad jej wymiana i znając ich upór, pewnie im się uda i ruszą dalej.
W związku z faktem, że jesteśmy jedyną polską załogą, która ma jeszcze jakiekolwiek szanse powalczenia z Rosjanami, wszystkie pozostałe teamy z Polski bardzo nas dopingują. Paweł Szperliński i Wojtek Idziak (nr 7) zaoferowali, że zabiorą wszystkie nasz bagaże na swój samochód, żeby tylko nas odciążyć i podnieść nasze szanse na ostatnim odcinku. To naprawdę duże poświęcenie - bardzo im dziękujemy. Inni dawali nam ostatnie rady i wskazówki. Postawa wszystkich zawodników była dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem - prawdziwa polska solidarność.
W poniedziałkowy wieczór rozpaliliśmy ostatnie podczas tego rajdu ognisko. Trochę nam smutno, że ta wielka przygoda dobiega końca. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do życia na Syberii, że na pewno będzie nam tego brakowało. To dziwne uczucie mieć świadomość, że pokonało się ponad 13 tysięcy kilometrów, żeby dojechać na prawdziwy koniec świata…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.