mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TS040 Hybrid nową bronią Toyoty

TS040 Hybrid nową bronią Toyoty

Japoński producent na dwa miesiące przed 24h Le Mans pokazał nowy bolid klasy LMP1. Toyota przedstawiła również kierowców, którzy będą reprezentować barwy zespołu z kraju Kwitnącej Wiśni.

TS040 Hybrid nową bronią Toyoty
TS040 Hybrid charakteryzuje się "skromną" mocą 1000 KM. Sama wolnossąca jednostka benzynowa V8 o pojemności 3.7 litra wypluwa z siebie 520 KM mocy, reszta to dodatkowe 480 KM pochodzą z silników elektrycznych. Na osi przedniej pracuje motor elektryczny będący generatorem, zaś na osi tylnej elektryczny motor DENSO taki jak w poprzednim bolidzie.

Gdy kierowca hamuje, energia jest akumulowana i przekazywana do superkondensatora poprzez inwerter. W momencie naciśnięcia pedału przyspieszenia oba silniki elektryczne pracują razem dostarczając moc 480 KM. Cała konstrukcja została opracowana z uwzględnieniem nowych regulacji FIA, związanych z obniżeniem paliwa o 25%. Przepisy zakładają, że samochody zostaną wyposażone w czujniki, które będą mierzyć zużycie paliwa i jeśli przekroczone zostaną limity to na zespół zostanie nałożona kara.TS040 jest ewolucją poprzedniego bolidu. Silnik i cały układ napędowy powstał w Motor Sports Unit Development ulokowanym w centrum technicznym Higashifuji. Nad zawieszeniem pracował zespół inżynierów z Toyota Motorsport GmbH w Kolonii. Ważną częścią bolidu jest aerodynamika. Toyocie udało się obniżyć opór powietrz, zwiększając przy tym docisk aerodynamiczny. To ważne, gdyż właściwości aerodynamiczne są lepsze niż w poprzedniku mimo węższych w tym roku opon o 5 cm.

W WEC, czyli mistrzostwach długodystansowych i na Circuit de la Sarthe barwy Toyoty w samochodzie z nr 7 będą reprezentować: Alex Wurz, Stéphane Sarrazin i Kazuki Nakajima. Zaś bolidem nr 8 pojadą Anthony Davidson, Nicolas Lapierre i Sébastien Buemi.

Toyota w 2012 roku powróciła do startów w wyścigach długodystansowych z bolidem TS030. Niestety Japończycy musieli do tej pory uznać wyższość zespołu Audi. W tym roku mają nowy bolid, ale i konkurencja jest mocniejsza. Toyota będzie musiała zmierzyć się z Audi i powracającym do startów zespołem Porsche. Będzie ciekawie!

Podobne wiadomości:

Toyota C-HR w limitowanej edycji Neon Lime

Toyota C-HR w limitowanej edycji Neon Lime

Premiery 2019-04-10

Fernando Alonso testował dakarową Toyotę Hilux

Fernando Alonso testował dakarową Toyotę...

Aktualności 2019-04-02

Komentuj:

~keler 2014-07-05

toyota na chwilę obecną ma największy wybor aut z napędem hybrydowym i największe doświadczenie na tym polu, z sukcesami. MI się podoba Prius, normalny duży samochód lecz pali mało i jest cichy w mieście (silnik elektryczny).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Mimo wprowadzenia surowej kary za cofanie licznika, do Polski wciąż będą importowane auta używane z oszukanym przebiegiem