Tani Smart

Według doniesień serwisu branżowego, koncern DaimlerChrysler planuje wprowadzenie uboższej wersji swojego nowego modelu niszowej marki. Działania mają na celu ożywienie sprzedaży marki Smart.

Tani Smart

Już od przyszłego tygodnia, dopiero co wprowadzony na rynek model ForFour, będzie oferowany w taniej odmianie Pure. W porównaniu do dotychczasowych wersji Pulse i Passion, samochód będzie bardziej przystępny. Najtańszy ForFour Pulse z 75-konnym benzynowcem kosztuje na rynku niemieckim 12.990 euro, a w odmianie Passion 14.970 euro. W obu standardach, 68-konne diesle wymagają 1.660 euro dopłaty.

Producent podał, że cena nowej wersji Pure będzie o 2.000 euro niższa od podstawowej Pulse. Auto, które wraz z podatkiem będzie kosztować 10.990 euro można będzie jednak nabyć jedynie przez sześć miesięcy.

Wszystko wskazuje na to, że Niemcy szukają wszelkich możliwych sposobów przyciągnięcia klientów do nie przynoszącej zysków marki. Począwszy od debiutu w 1998 roku, małe auta nadal przynoszą straty i w związku z tym w najbliższym czasie oczekuje się decyzji o ich losach. Ciekawe czy cała rodzina podzieli losy odwołanego małego SUV-a ForMore - odpowiedź na to pytanie pojawi się najprawdopodobniej w maju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.