mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tanie niebo z oponami Goodyear

Tanie niebo z oponami Goodyear

Firma Goodyear Aviation Tires zdobyła pięcioletni kontrakt na dostawę opon i usług konserwacyjnych dla firmy Ryanair, największej spośród europejskich tanich linii lotniczych.

Tanie niebo z oponami Goodyear

Współpraca w ramach kontraktu rozpoczęła się wraz z początkiem 2005 roku, z opcją przedłużenia na kolejne pięć lat. Umowa obejmuje dostawę nowych opon oraz naprawy i regenerację opon używanych obecnie we flocie liczącej 66 samolotów typu Boeing 737-800 oraz w 96 kolejnych samolotach zamówionych już przez Ryanair.
 
Goodyear jest światowym liderem w dostawach opon dla lotnictwa. W tej branży koncern posiada 40% udziałów w rynku, co daje mu największy udział w rynku opon dla linii lotniczych.

Goodyear posiada najbogatsze doświadczenie w produkcji i obsłudze opon do samolotów. Pierwszą oponę do samolotu firma ta zaprojektowała i wyprodukowała blisko 100 lat temu. To firma Goodyear jako pierwsza opracowała technikę bieżnikowania opon lotniczych, lotniczą oponę radialną oraz hydrauliczne hamulce do samolotów. Firma jest również wynalazcą urządzenia, które testuje opony do samolotów, pomagając zwiększyć ich niezawodność.

Poza produkcją wysokiej jakości opon dla lotnictwa cywilnego, Goodyear wytwarza również opony dla samolotów wojskowych, eksperymentalnych oraz statków kosmicznych. Pierwsza opona, która pojawiła się na księżycu w 1971 r. pochodziła właśnie z firmy Goodyear.
 
Firma współpracuje z tak uznanymi przewoźnikami, jak: American Airlines, Aeroflot, Air Canada, Air France, Delta Airlines, Lufthansa, Singapore Airlines, a także z producentami samolotów: Airbus, Boeing, Bombardier i Cesna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.