1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Targi AMI Lipsk rozpoczęte!

Targi AMI Lipsk rozpoczęte!

W dniu dzisiejszym dniem prasowym rozpoczęły się targi motoryzacyjne Auto Mobil International (AMI) w Lipsku. Tegoroczna, 18. już edycja wystawy samochodowej odbędzie się pod hasłem "Oglądaj. Podziwiaj. Testuj." i potrwa od 5 do 13 kwietnia.

Targi AMI Lipsk rozpoczęte!
Targi motoryzacyjne w Lipsku to największa tego typu wystawa samochodowa w tym roku w Europie Środkowej. Odległość około 200 kilometrów od polskiej granicy sprawia, że wystawa lipska cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród polskich fanów motoryzacji. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami, które po raz pierwszy światło dzienne ujrzały przed paroma tygodniami w Genewie i jeszcze nie pojawiły się w sprzedaży ani na europejskim rynku, ani tym bardziej w Polsce.

W czterech halach wystawowych na powierzchni blisko 120 tys. m2 pojawi się około 450 wystawców, 50 marek samochodowych i około 100 tegorocznych nowości. A wśród nich takie światowe nowości jak Mercedesy klasy A i B po faceliftingu czy też Ford Focus w wersji LPG.

Jak co roku organizatorzy przygotowali dla zwiedzających atrakcję w postaci specjalnej wystawy w Hali Szklanej. W tym roku odbędzie się ona pt. "Auta prominentów". Zwiedzający będą mogli podziwiać 30 pojazdów podzielonych na 3 obszary wystawiennicze.

W ramach obszaru pierwszego obejrzeć będzie można legendarne auta nieżyjących już osobistości – wśród nich model Mercedes-Benz kardan z 1912 roku należący do królewskiego dworu Bułgarii, jak również samochody służbowe papieża Jana XXIII, Giscarda D’Estaing`a, Johannesa R. Bechera i Ericha Honeckera. Obszar drugi zgromadzi wyjątkowe auta współczesnych VIPów. W tej grupie znajdą się m.in. należący do Helgi Schneider karawan Deutz, BMW Isetta księcia bawarskiego Leopolda, Range Rover księcia Karola czy też Wiesmann Roadster MF3 gwiazdy futbolu Torstena Fringsa. I wreszcie obszar trzeci, a w jego ramach tzw. "Sofa prominentów", na którym zasiądą ambasadorzy marek różnych producentów z promowanymi przez siebie pojazdami seryjnymi. Na sofie zasiądą między innymi: piosenkarz Haddaway (Subaru Impreza WRX STI), aktor Ralf Bauer (Suzuki Ralley) i Peter Sodann (Skoda Superb) oraz legenda narciarstwa Rosi Mittermaier (Subaru).

AMI Lipsk 2008 to także szeroka oferta w zakresie alternatywnych rodzajów napędów i przyjaznych środowisku technologii motoryzacyjnych (od gazu ziemnego i gazu płynnego, przez napędy hybrydowe i wodorowe, najbardziej oszczędne silniki diesla, aż po napędy bioetanolowe).

Zobacz więcej o targach AMI Lipsk 2008

Podobne wiadomości:

Rekordowe Poznań Motor Show 2014

Rekordowe Poznań Motor Show 2014

Aktualności 2014-04-01

FIA ostrzega

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka silników Volvo przestawia się na produkcję napędów elektrycznych
Fabryka silników Volvo przestawia się na produkcję napędów elektrycznych
Volvo zainwestuje 700 mln koron w zakład silników w Skövde. Zostanie on dostosowany do wytwarzania silników elektrycznych, które trafią do przyszłych modeli Volvo. Produkcja ma ruszyć w 2025 roku.