mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi Autotec 2004

Targi Autotec 2004

Odbywające się w Brnie, w cyklu dwuletnim, Międzynarodowe Targi Samochodów Użytkowych AUTOTEC są niewątpliwie znaczącym wydarzeniem wśród krajów Środkowej i Wschodniej Europy i jedyną wysoce specjalistyczną imprezą branży samochodów użytkowych na tym terenie.

Targi Autotec 2004

Ponadto są jednym z pięciu światowych wydarzeń branżowych, figurującym w prestiżowym kalendarzu związku O.I.C.A. (Association of Automobile Manufacturers).

Tegoroczna edycja Targów AUTOTEC (4 – 9 czerwca 2004 r.) odbyła się w Czechach już jako państwie członkowskim UE, co nie pozostało bez wpływu na liczbę i profil zagranicznych wystawców oraz gości zwiedzających Targi. Liczba reprezentowanych przez uczestników Targów krajów i procent zwiedzających z zagranicy wzrosły, w porównaniu z poprzednią edycją, z 4,6 do 7,8 %. Ponadto liczba oficjalnych gości zagranicznych potroiła się, a liczba dziennikarzy spoza Czech wzrosła o 25 %. Dzięki poczynionym w ciągu ostatnich lat inwestycjom w infrastrukturę Centrum Wystawienniczego podwyższył się standard prezentacji. Po raz pierwszy wszystkich siedmiu europejskich producentów ciężarówek miało stoiska zlokalizowane w  pawilonach.

W ciągu pierwszych pięciu dni targów odwiedziło je ok. 65 tysięcy zwiedzających, w tym ponad 4 tysiące zwiedzających z zagranicy, z 32 krajów. Największa liczba gości przyjechała ze Słowacji, Polski, Niemiec, Austrii, Włoch i Węgier. Z przeprowadzonych wśród gości ankiet wynika, że 79,9 % zwiedzających było zainteresowanych nowościami i trendami w branży. 85,2% respondentów zadowolona była z profesjonalizmu imprezy, a 75% ze sfinalizowanych kontraktów. Wśród zwiedzających 59,7% stanowili tzw. "decision makers", którzy decydują o inwestycjach w swoich firmach.

Liczba wszystkich wystawców wyniosła 562 firmy. Ogółem 80,1% ankietowanych wystawców potwierdziło, iż osiągnęli główne cele swojego wystąpienia. 70,6% wystawców było zadowolonych ze swoich osiągnięć. 73,6% firm  jest przekonanych do uczestnictwa w kolejnej edycji imprezy.

W ciągu pierwszych dni targów w Centrum Prasowym akredytowało się 687 dziennikarzy z 13 krajów. Przedstawiciele mediów spoza Rep. Czeskiej przyjechali m.in. ze Słowacji, Danii, Finlandii, Chorwacji, Włoch, Węgier, Niemiec, Polski, Austrii, Rosji, Szwajcarii i USA.

Na kolejną edycję Targów AUTOTEC organizatorzy zapraszają w czerwcu 2006 roku. W przyszłym roku, w dniach od 2 do 9 czerwca 2004 r. w Brneńskim Centrum Wystawienniczym odbędą się Targi Autosalon, będące prezentacją osiągnięć branży samochodów osobowych i wszystkiego, co z nimi związane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.