mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Technical Talent Program CVD

Technical Talent Program CVD

Z dniem 1 czerwca 2004 r. DaimlerChrysler rozpocznie realizację nowego programu praktyk dla młodych inżynierów w dziedzinie pojazdów użytkowych - „Technical Talent Program CVD (Commercial Vehicle Division)”.

W ramach tego programu 80 osób znajdzie pracę w dziale pojazdów użytkowych: w zakresie pojazdów ciężarowych Europa/Ameryka Łacińska (Mercedes-Benz), pojazdów ciężarowych w regionie Nafta (Freightliner, Sterling, Thomas Built Buses), w dziale Tworzenia Produktu (Truck Product Creation Departament) oraz w działach DaimlerChrysler Buses and Coaches oraz w dziale Samochodów Dostawczych Mercedes-Benz.

Dr Eckhard Cordes, Członek Zarządu DaimlerChrysler AG odpowiedzialny za Dział Pojazdów Użytkowych: „Z pomocą programu Technical Talent oferujemy wysoko wykwalifikowanym młodym inżynierom z całego świata atrakcyjną szansę przyłączenia się do działu pojazdów użytkowych DaimlerChrysler, fascynującym w równym stopniu ze względu na swą wielkość, różnorodność i międzynarodowy charakter.”

W trakcie rocznego programu każdy uczestnik bierze udział w trzech różnych projektach. Każdy z projektów trwa cztery miesiące. Pierwszy z tych projektów odbywa się w miejscu, do którego osoba została skierowana podczas rekrutacji. Drugi projekt odbywa się w innej jednostce Działu Pojazdów Użytkowych, natomiast trzeci i ostatni jest przeprowadzany za granicą, bądź ponownie w miejscu pierwszego projektu. Projektom tym towarzyszą możliwości dalszego kształcenia w ramach programu obejmującego wiadomości o aktualnym miejscu pracy i zakresie tamtejszej działalności jak również informacje o ogólnych warunkach w branży pojazdów użytkowych.

CVD Technical Talent Program będzie obejmował staże w dziale produkcji, planowania produkcji, rozwoju, logistyki i zarządzania jakością pojazdów użytkowych. Możliwości odbywania staży w ramach programu oferuje około 70 placówek w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Po zakończeniu programu uczestnikom zostaną zaproponowane wakaty w dziale, w którym zostali zatrudnieni na początku. Technical Talent Program CVD skierowany jest do absolwentów wyższych szkół i młodych specjalistów dysponujących maksymalnie trzyletnim doświadczeniem zawodowym po następujących kierunkach studiów: budowa maszyn, elektrotechnika, elektronika, mechatronika, inżynieria gospodarcza i logistyka. Osoby ubiegające się o udział w programie powinny ponadto mieć ukończone studia z wynikiem ponadprzeciętnym, co najmniej trzymiesięczne doświadczenie za granicą jak również dobrze znać język angielski i ewentualnie inny język obcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.