mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Technologia TWINPORT zapewnia oszczędności

Technologia TWINPORT zapewnia oszczędności

O ile ceny benzyny nie uległy w ostatnich miesiącach większym zmianom, to znacznie podrożał olej napędowy. To sprawia, że wzrosło zainteresowanie samochodami z ekonomicznymi silnikami benzynowymi, szczególnie w segmencie samochodów małych.

Technologia TWINPORT zapewnia oszczędności

Doskonałym przykładem jest Corsa: w październiku około 80 procent wszystkich jej nabywców w Niemczech wybrało wersję z silnikami, wykorzystującymi bardzo wydajną technologię TWINPORT. Zapewnia ona niski poziom zużycia paliwa, zbliżający się do poziomu spalania silników wysokoprężnych. Dzięki wydajnej koncepcji TWINPORT trzy modele Corsy (1.0, 1.2 i 1.4 TWINPORT) zużywają poniżej sześciu litrów paliwa na 100 km, co daje oszczędność przy każdym tankowaniu nawet do  40-50 zł. Taki wynik osiąga zaledwie kilka samochodów w kategorii samochodów małych. Corsa ECO z silnikiem 1.0 TWINPORT to najbardziej ekonomiczny samochód w tej klasie.

Corsa 1.4 TWINPORT w wersji z pięciobiegową skrzynią biegów spala o około 18 procent lub o 1,3 litra paliwa mniej niż poprzednia wersja z silnikiem 1.4. Aby pokonać ten sam dystans przy pełnym zatankowaniu, Corsa 1.4 TWINPORT zużywa około ośmiu litrów paliwa mniej niż Corsa 1.4.

Nowo opracowana wersja 1.2 TWINPORT ECOTEC, to najpopularniejsza odmiana spośród sześciu wersji Corsy z silnikiem ECOTEC. 40 Procent nabywców Corsy zamawia ten model o mocy 80 KM, znacznie bardziej oszczędny od swojego i tak już ekonomicznego poprzednika. Zużycie paliwa na 100 km jest o 0,7 litra lub 12 procent niższe.

W połączeniu ze zautomatyzowaną, pięciobiegową skrzynią biegów Easytronic, zamawianą przez 10 procent nabywców, Corsa 1.2 TWINPORT zużywa zaledwie 5,3 l/100 km. Podobnie jak inne jednostki napędowe Corsy, silnik 1.2 TWINPORT ECOTEC spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 4.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.