mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ten "Maluch" ma pokonać Ferrari

Ten "Maluch" ma pokonać Ferrari

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nietypowym pojedynku - wyścigu Fiata 126p. z Ferrari 458 Italia. Dziś przedstawiamy nieco więcej informacji na temat przygotowania "małego" Fiata do tego wydarzenia.

Ten
Wyścig odbędzie się już w najbliższą niedzielę i będzie jedną z atrakcji trzydniowego spotkania pasjonatów sportowych samochodów typu GT, które odbędzie się w dniach 23-25 maja 2010 r. na torze Nürburgring. Podczas pojedynku na jednym z najciekawszych europejskich torów wyścigowych Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia, a "Maluch" jedno.

Dodatkowo na korzyść "Maluszka" przemawia to, że jego przygotowaniem zajmą się doświadczeni mechanicy z poznańskiego serwisu Autim, a za jego kierownicą siądzie kierowca wyścigowy Maciej Kopański. O to aby Fiat godnie się prezentowało stając do rywalizacji z Ferrari, zadbali lakiernicy firmy Novol.

Natomiast, by Fiat 126p. miał jakiekolwiek szanse w ostatecznym rozrachunku, auto zostało nieco podrasowane i jest porównywalne do "maluchów" startujących w popularnych KJS-ach. Pojawiło się m.in. zawieszenie firmy Bilstein, odpowiednio przystosowane do jazdy po torze, zastosowano tzw. "krótką" skrzynię biegów, zaś zmodyfikowany silnik ma moc 35 KM. Co ciekawe, "Maluch" wyposażony będzie w opony seryjne, zaś za bezpieczeństwo kierowcy odpowiadać będzie klatka bezpieczeństwa.

Szanse na zwycięstwo w wyścigu Krzysztof Pogorzelec, współwłaściciel serwisu Autim, widzi właśnie w tym indywidualnym przygotowaniu auta. - Źródła sukcesu upatrujemy głównie we właściwościach trakcyjnych samochodu, które pozwolą utrzymać stałą prędkość na torze. Podstawowa baza "Malucha" została zachowana, nadwozie nie jest przerabiane. Główne założenie to równe tempo jazdy. Naszą przewagą jest również fakt, iż za kierownicą "Malucha" usiądzie kierowca wyścigowy, a Ferrari poprowadzi właściciel, który dopiero co odebrał swój nowy samochód i raczej będzie starał się go nie uszkodzić.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 126p Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat 126p Nurburgring

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~man 2010-05-21

Troche dziwny wyścig skoro Ferrari ma pokonać 2x dłuższą drogę. Myślę, że Maluszek też by miał bardzo duże szanse gdyby jechał, np. z Rzeszowa do Szczecina, a Ferrari w tą i z powrotem. Miał nadzieję, że podrasowali tego Maluszka mocniej, np. zawieszenie, silnik i kierowca, a ferrari jak w artykule itp.

~Badi 2010-05-20

Ciekawe skąd pomysł, skracać skrzynie na tak szybki tor z taka ilością prostych i do tego dbając o przyczepność w zakrętach zostawiać seryjne opony...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.