mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Terrorysta w VW

Terrorysta w VW

Człowiek przypominający jednego z głównych wrogów światowego pokoju wychodzi z domu, wsiada do ciemnego Polo i odjeżdża by za chwilę zatrzymać auto pod restauracją pełną ludzi. Po chwili dochodzi do wybuchu...

Terrorysta w VW

Tak w skrócie wygląda fałszywa reklama, która od pewnego czasu rozprzestrzenia się w internecie. Fakt, że do eksplozji dochodzi tylko wewnątrz amortyzującego wybuch auta i widoczni w pobliżu ludzie nawet nie zauważają jej, nie powstrzymał producenta przed podjęciem kroków prawnych. Niemcy ostro zareagowali na takie "żartobliwe" potraktowanie ich produktu.

20-sekundowy spot, kończący się hasłem "Small but Tough" ("Mały ale Mocny"), jest produkcją nie tylko nie autoryzowaną przez VW, ale naruszającą również jego wizerunek. Takie zachowanie nie zidentyfikowanych autorów nazwano "cynicznym i kryminalnym" i zdecydowano się złożyć sprawę do sądu. Zgodnie z niemieckim prawem, zarzuty mogą być adresowane pod kierunkiem nieznanych sprawców, a służby dochodzeniowe mają zająć się w takim przypadku jego/ich identyfikacją.

Wygląda na to, że nie będzie to potrzebne. Brytyjski dziennik Guardian informuje o ujawnieniu się "twórców". Ma to być londyńskie studio reklamy Lee and Dan, które już przeprosiło za swoją produkcję i jednocześnie odmówiło podanie szczegółów o firmie. Dziś natomiast, podano informację o porozumieniu się VW z dżetem i zapowiedzi oficjalnych przeprosin.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.