1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska

Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska

Kilka tygodni temu Elon Musk obiecywał, że pierwszy, produkcyjny egzemplarz Tesli Model 3 wyjedzie z fabryki jeszcze w lipcu. Kontrowersyjny biznesmen dotrzymał słowa.

Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska

Szef Tesli poinformował przy pomocy Twittera, że pierwszy egzemplarz Tesli Model 3 jest w jego rękach. Auto zjechało z taśmy produkcyjnego kilka dni temu, a początkowo prawa do tego modelu miał Ira Ehrenpres, który jako pierwszy złożył depozyt. Kilka tygodni temu poinformował Muska, że zamierza zrezygnować z tego przywileju, robiąc Muskowi prezent na jego 46. urodziny.


Kolejne egzemplarze Tesli Model 3 trafią do klientów już 28 lipca. Producent zorganizował z tej okazji specjalną imprezę dla 30 pierwszych osób, które złożyły zamówienie na nowy samochód. Jeszcze we wrześniu firma zamierza wyprodukować 1500 egzemplarzy, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już za kilka miesięcy produkcja przyspieszy do 20 tys. sztuk miesięcznie.

Tesla Model 3 to długo oczekiwany samochód elektryczny „dla ludu”. Zainteresowanie tym modelem jest ogromne, głównie ze względu na cenę startującą od 35 tys. dolarów. W pierwszym tygodniu od premiery zebrano 325 tys. zamówień na ten samochód, a klienci wpłacali zaliczki w wysokości tysiąca dolarów. Przez następne miesiące doszło jeszcze 400 tys. kolejnych zamówień. Specjaliści szacują, że Tesla zebrała w ten sposób nawet 14 mld dolarów.

Producent samochodów elektrycznych z kalifornijskiego Palo Alto dostarczył w pierwszym kwartale tego roku 25 tys. pojazdów elektrycznych na rynek. Plany producenta są bardzo ambitne. W przyszłym roku Tesla planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 500 tys. sztuk, a w 2020 roku przekroczy próg miliona egzemplarzy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla

Podobne wiadomości:

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Aktualności 2017-05-26

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do aut elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało.