1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Amerykański producent przygotowuje się do wprowadzenia długo oczekiwanego modelu na rynek. Najtańszy samochód elektryczny od kalifornijskiego producenta ma zrewolucjonizować rynek, a tymczasem ujawniono pierwsze dane techniczne. 

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne
Tesla Model S w najmocniejszej odmianie oferuje przyspieszenie na poziomie najszybszych supersamochodów na świecie - przyspiesza od 0 do 96 km/h (0-60 mph) w 2,3 sekundy. Mniejszy i tańszy model będzie nieco wolniejszy. Model 3 w podstawowej odmianie potrzebuje na taki sprint 5,6 sekundy. Niewykluczone, że mocniejsze wersje w ofercie zaoferują dużo lepsze parametry, ale ujawnione parametry są porównywalne z najwolniejszym Modelem S.

Tańszy samochód zaoferuje mniejszy zasięg - producent zapowiada, że na załadowanych bateriach przejedzie 346 km. Ponadto użytkownicy najtańszej Tesli nie będą mogli korzystać za darmo z Superchargerów - usługa będzie dodatkowo płatna. Amerykański producent ujawnił pojemność przestrzeni ładunkowej w nowym modelu. Bagażniki z przodu i z tyłu pomieszczą łącznie 396 litrów. Dla porównania Model S oferuje aż 850 litrów pojemności. W kabinie Modelu 3 zamiast dwóch wyświetlaczy znajdziemy jeden centralny ekran, na którym będą wyświetlane wszystkie niezbędne informacje.

Tańszy model zaoferuje też ograniczoną możliwość konfiguracji. W Modelu S klienci mogą wybierać spośród 1,5 tys. zestawień, natomiast Model 3 zaoferuje nieco ponad 100. Póki co producent pracuje nad zwiększeniem możliwości produkcyjnych, skupiając się na większych modelach. W tej chwili czas oczekiwania na Model S wynosi 30 dni, ale klienci zamawiający się na Model 3 muszą uzbroić się w cierpliwość. Zamówienia składane w tym miesiącu będą realizowane dopiero w połowie przyszłego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla

Podobne wiadomości:

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-19

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!