mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Test wodorowego Opla zakończony

Test wodorowego Opla zakończony

Po 38 dniach jazdy przez 14 europejskich krajów zakończony został z sukcesem długodystansowy test prototypowego modelu Opel HydroGen3.

Test wodorowego Opla zakończony

Dystans 9.696 kilometrów pokonany został w 38 dni. Tym samym pobity został, prawie dwukrotnie, rekord w długości trasy pokonanej przez auto zasilane ogniwami paliwowymi. Jednocześnie dowiedziono trwałości i niezawodności w codziennym użytku samochodu napędzanego najnowszą technologią przyszłości. W ciągu pięciu i pół tygodnia auto pokonało trasę, którą przeciętny europejski kierowca pokonuje w rok.

Test modelu HydroGen3 wykazał spore postępy inżynierów Opla i GM, i znacznie przybliżył perspektywę seryjnej produkcji tego typu aut. Testowany samochód musiał zmagać się z trudnymi warunkami, różnica temperatur sięgała 35 stopni, auto przejeżdżało przez wysokie masywy górskie, cały czas utrzymując wysokie prędkości. W tym czasie nie doszło do żadnej poważnej usterki, która wymagałaby poważniejszych napraw.

Trasa testu została podzielona na 20 etapów, w których wzięło udział 23 dziennikarzy z 15 europejskich i amerykańskich czasopism motoryzacyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.