1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut

Przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach do tego, że chińskie samochody mają dużo zapożyczeń w stosunku do swoich europejskich odpowiedników. I nie mówimy tutaj o współpracy pomiędzy zachodnimi koncernami, a wschodem. Przedstawiamy listę najgorszych chińskich "replik".

Top: Najgorsze chińskie podróbki aut
W ostatnim czasie ten proceder jest już coraz rzadszy, ale nadal występuje. Zachodnie koncerny bardzo często mają związane ręce ze względu na specyfikę tamtego rynku. Próby dochodzenia swoich praw przed sądem mogą szybko zamknąć drogę lub utrudnić pracę przedstawicielstwu dajmy na to, europejskiej marki. Koncerny spoza Chin muszą współpracować w ramach spółki joint-venture z lokalnymi producentami, żeby móc bez problemów sprzedawać swoje produkty.

Producenci chińskich samochodów rzadko kiedy przejmują się konsekwencjami prawnymi, tworząc bardzo często kuriozalne miksy. Poniżej przedstawiamy kilka z tych, które wzbudziły najwięcej kontrowersji.


Landwind X7

O tej sprawie było ostatnio bardzo głośno. Władze koncernu Jaguar Land Rover były mocno zszokowane, kiedy dotarły do nich pierwsze zdjęcia nowego Landwinda X7. Chiński producent, który miał już epizod w Europie, stworzył samochód, który do złudzenia przypomina brytyjski odpowiednik, a mianowicie Range Rovera Evoque. Trzeba naprawdę dokładniej spojrzeć, żeby zauważyć różnicę.


Shuanghuan CEO

Pewien chiński producent zbyt mocno zapatrzył się w BMW X5 i Toyotę Land Crusier. Efektem tego był model o nazwie CEO. Co ciekawe, koncern BMW złożył pozew w Niemczech i wygrał sprawę. Jednak włoski sąd, gdzie znajdowała się centrala chińskiej marki nie uznał roszczeń bawarskiej marki. Firma przez chwilę sprzedawała swoje produkty nie tylko we Włoszech, ale także w krajach Europy.


Lifan 320

Zanim jeszcze na rynek wkroczyło pięciodrzwiowe MINI, Chińczycy już takie produkowali. Co więcej, pracowało nad nim 1000 inżynierów oraz 1200 ekspertów motoryzacyjnych - tak przynajmniej wynika ze strony internetowej marki. Samochód jest montowany od 2008 roku w rosyjskim Czerkiesku. Podobno chętnych nie brakuje, a w drodze jest już kolejny model.


Shuanghuan Noble

Kolejny, odważny projekt firmy Shuanghuan. Tym razem na warsztat trafił Smart ForTwo, a tą różnicą, że w chińskiej wersji pomieszczą się aż cztery osoby. Auto powstało na skróconej płycie podłogowej Suzuki Alto. Całość waży 875 kg, a pod maską pracuje silnik o pojemności 1,1 litra zapożyczony z Suzuki Wagon-R. W tym przypadku sprawa również trafiła do sądu, przez co firma wycofała swoją premierę z targów we Frankfurcie.


Geely GE

Władze marki Rolls-Royce musiały dostać białej gorączki, kiedy zobaczyli pierwsze zdjęcia chińskiego Geely. Za jedną dziesiątą ceny oryginału chińska firma postanowiła sprzedawać luksusową limuzynę przypominającą Phantoma. Na szczęście Chińczycy nie skopiowali jednej z najważniejszych cech tego modelu - drzwi otwieranych przeciwsobnie. W taniej imitacji otwierają się one "pod wiatr".


BAIC X424

Chińczycy postanowili stworzyć także azjatycki odpowiednik amerykańskiej ikony off-road. Model o dość enigmatycznej nazwie X424 jest do złudzenia podobny do Jeepa Wranglera. Charakterystyczny kształt nadwozia oraz grill przypominają amerykański odpowiednik. Jednak wystarczy chwila, by przekonać się, że mamy do czynienia z marną podróbką.


Dadi Shuttle

Na rynku azjatyckim dużą popularnością cieszą się samochody terenowe oraz wszelkiego rodzaju SUV-y. Dlatego Chińczycy stworzyli własną interpretację Toyoty Land Cruiser. Oryginał, ze względu na wysoką cenę , jest dostępny tylko dla nielicznych. Dlatego przygotowano wersję bardziej przystępną cenowo.


BYD F0

Trojaczki z Kolina, czyli Citroen C1, Toyota Aygo i Peugeot 107 mają nieślubnego brata z dalekich Chin. Jest to małe, miejskie auto stworzone przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów aut z tamtego rejonu. Auto wygląda bardzo podobnie do oryginału, jednak różnica jest taka, że nie ma z nim praktycznie nic wspólnego pod względem konstrukcyjnym i technicznym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: China Brilliance auto z Chin BYD chinski

Podobne wiadomości:

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Aston Martin Cygnet z Chin

Aston Martin Cygnet z Chin

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

~piko 2014-12-16

rzeczywiście masakra...na szczęście ten kto się zna wybierze oryginalną np toyotę a nie chińską podróbę. ciekawe czy hybrydy tez będą podrabiać.