mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tor off-roadowy Autotrapera

Tor off-roadowy Autotrapera

W sąsiedztwie siedziby firmy Autotraper Sport Service w Starowej Górze k/Łodzi, bezpośrednio przy trasie szybkiego ruchu A1 (Łódź-Katowice) powstał tor off-roadowy z prawdziwego zdarzenia.

Tor off-roadowy Autotrapera

Budowę toru rozpoczęto w lipcu  2003 wraz z budową nowej siedziby firmy  Autotraper. Tor ma długość ok. 1800 m i posiada  kilka pasów jazdy i został zaprojektowany tak, aby zapewnić  fanom samochodów marki Jeep i off-roadu różnorodność zarówno podłoża, jak i ukształtowania terenu.

Podczas przejazdu po torze, na kierowców czeka wiele ciekawych i  trudnych prób, wymagających nie lada umiejętności. Tor urozmaicają duże wzniesienia, strome zjazdy, rów wodny, most z drewnianych bali, pochyłe trawersy, odcinki błotne, odcinki pustynne. Został on zaopatrzony w ambonę widokową, z której można obserwować  zmagania kierowców na całej długości toru.

W związku z tym, że Tor Autotrapera wymaga od kierowców posiadania  dużych umiejętności, z założenia  współdziała z Autotraper Off-road  Akademią Macieja Majchrzaka. Jednocześnie różnorodność tras pozwala na dostosowanie trasy trasy do umiejętności kierowcy.
 
Zamierzeniem Maćka Majchrzaka, było stworzenie dla fanów doskonałych warunków zarówno do nauki jazdy w terenie, jak i wyśmienitej zabawy w trakcie imprez organizowanych na torze.

Do budowy toru zużyto 700 wywrotek ziemi i 50 m3 drewna (do obudowy) oraz poświęcono 3.500 godzin pracy. Koszt inwestycji wyniósł 150.000 PLN.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.