1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia

Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia

Toyota Corolla z rocznika 2022 z nadwoziem Hatchback, Sedan i TS Kombi przechodzi zmiany, które wprowadzają nowe technologie multimedialne oraz nowe kolory nadwozia.

Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia
Corolla to najpopularniejszy samochód w historii motoryzacji, którego sprzedaż przekroczyła 50 milionów aut w ciągu 55 lat obecności na rynku. Jednocześnie współczesna Corolla 12. generacji jest bardzo nowoczesnym samochodem zaprojektowanym na modułowej platformie TNGA, w którego gamie napędów figurują aż dwa układy hybrydowe najnowszej, czwartej generacji.

Ponad pół wieku obecności na rynku i 12 generacji Corolli to czas nieustannych udoskonaleń, zgodnie z zasadą Kaizen, która stanowi jeden z filarów filozofii Toyota Way. W duchu Kaizen Corolla z rocznika 2022 z nadwoziem Hatchback, Sedan i TS Kombi staje się jeszcze bardziej nowoczesna i stylowa, a jej wyposażenie wzbogaciło się o nowe technologie.

Nowy system multimedialny

Corolla 2022 otrzymała najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect o znacznie rozbudowanych usługach internetowych oraz większej funkcjonalności i łatwości w obsłudze. System ten będzie dostępny w standardzie w wersjach GR Sport i Executive oraz w pakiecie dla wersji Comfort.

Nowy system ma mocniejszą jednostkę sterującą CPU, która działa 2,4 razy szybciej niż w obecnych multimediach. Dzięki temu szybciej reaguje na polecenia użytkownika. Do korzystania z niego służy 8-calowy ekran dotykowy HD, który daje natychmiastowy dostęp do wielu inteligentnych usług internetowych, w tym do nawigacji w chmurze ze stale aktualizowanymi informacjami o sytuacji na drogach.

Corolla 2022 ma własny bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez moduł DCM, dlatego nie trzeba parować systemu multimedialnego z telefonem kierowcy, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji i informacji opartych na połączeniu z siecią. Korzystanie z modułu DCM i transmisja danych nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla użytkownika. System Toyota Smart Connect będzie na bieżąco aktualizowany bezprzewodowo przez internet.

Wygodę korzystania z samochodu zwiększa nowy inteligenty asystent głosowy, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji oraz innych funkcji, takich jak otwieranie i zamykanie okien.

Integracja systemu multimedialnego z telefonem jest zapewniona bezprzewodowo przez Apple CarPlay® oraz przewodowo przez Android Auto. Klienci mogą też wybrać rozbudowany system Toyota Smart Connect Pro z zaawansowaną nawigacją Connected z bezpłatną subskrypcją na 4 lata w cenie auta. Nawigacja oparta na chmurze wyświetla m.in. informacje o parkingach czy zdarzeniach na drodze, reaguje na polecenia głosowe oraz jest aktualizowana zdalnie przez internet.

Nowe lakiery i nowy wzór felg

Paleta kolorów nadwozia Corolli zostaje w 2022 roku poszerzona o lakiery Platinum White Pearl i Shimmering Silver. Oba będą dostępne także w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem w wersji GR Sport – pierwszy dla wszystkich typów nadwozia, zaś drugi dla Corolli Sedan. Auto z nadwoziem Sedan otrzymuje także nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe 17 cali. Są one dostępne dla wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style.

Przedsprzedaż Corolli z rocznika 2022 rozpoczęła się w listopadzie tego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec stycznia przyszłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 87 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Corolla Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Corolla

Podobne wiadomości:

Premiera nowej Toyoty Yaris Cross

Premiera nowej Toyoty Yaris Cross

Aktualności 2021-11-02

Toyota wprowadza antykradzieżowe zabezpiecznia

Toyota wprowadza antykradzieżowe...

Aktualności 2022-02-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!