1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Toyota Corolla była we wrześniu tego roku najpopularniejszym samochodem w Polsce. Tak wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży
To już piąty miesiąc z rzędu, kiedy ten kompaktowy model zajął pierwsze miejsce w rankingu liczby rejestracji. Corolla swoją pozycję w zestawieniu zawdzięcza szerokiej ofercie trzech rodzajów nadwozia, trzech napędów, w tym dwóch hybrydowych oraz nowoczesnych rozwiązań, zarówno konstrukcyjnych, jak i pod względem wyposażenia.

Corolla numerem jeden

Jak podaje PZPM, we wrześniu 2019 roku zarejestrowano w Polsce 1745 egzemplarzy Toyoty Corolli, o 320 aut więcej od modelu zajmującego drugie miejsce. W zestawieniu z dziewięciu miesięcy tego roku Corolla uzyskała wynik 13 503 aut, awansując na drugie miejsce.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden model Toyoty – Yaris, z wynikiem 876 aut zarejestrowanych w ciągu miesiąca (7. miejsce) i 9790 samochodów od początku roku (również 7. miejsce).

Hybrydy dominują

Nowa Corolla jest dostępna na rynku z nadwoziem sedan, hatchback i TS Kombi. Najpopularniejszą odmianą jest TS Kombi, które wybiera 41 proc. klientów. Chętnie wybierane są wersje hybrydowe, które odpowiadają już za 70 procent sprzedaży nowego modelu.

Corolla jest jedynym kompaktem na polskim rynku dostępnym z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. Pierwszy z nich to układ z silnikiem 1.8 o całkowitej mocy 122 KM, zaś drugi to nowy napęd z silnikiem 2.0 o łącznej mocy 184 KM.

Najpopularniejsze auto na świecie

Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji oraz aktualnym liderem globalnego rynku samochodów. Od 1966 roku sprzedano prawie 47 mln egzemplarzy tego auta. W kwietniu tego roku w polskich salonach zadebiutowała 12. generacja kompaktowej Toyoty.

Samochód powstał na nowej platformie TNGA i otrzymał opracowane w technologii TNGA napędy hybrydowe czwartej generacji. Auto ma bardzo sztywne nadwozie, nisko położony środek ciężkości i zawieszenie wielowahaczowe z tyłu, co zapewnia mu świetne właściwości jezdne i większe bezpieczeństwo.

Nowa Toyota Corolla jest w standardzie wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense najnowszej, drugiej generacji. W jego skład wchodzą m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 79 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris Cross częściowo z polskich fabryk

Toyota Yaris Cross częściowo z polskich...

Aktualności 2021-07-08

Toyota Yaris Cross - 1000 zamówień bez oglądania auta

Toyota Yaris Cross - 1000 zamówień bez...

Aktualności 2021-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Megane E-Tech – elektryczny kompakt
Renault Megane E-Tech – elektryczny kompakt
Nowy Megane E-Tech otwiera nowy rozdział w historii francuskiego kompaktu. Auto jest bardziej crossoverem, ale przede wszystkim zyskuje w pełni elektryczny napęd.