mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Corolla z rekordowym wynikiem w Polsce

Toyota Corolla z rekordowym wynikiem w Polsce

Nowa Corolla zanotowała w październiku rekord wszech czasów na polskim rynku. Mowa o 2325 zarejestrowanych egzemplarzach tego modelu.

Toyota Corolla z rekordowym wynikiem w Polsce

W październiku Toyota pobiła swój absolutny rekord rejestracji jednego modelu w ciągu miesiąca. W październiku zarejestrowano 2 325 egzemplarzy Corolli – jest to najlepszy wynik nie tylko w historii tego modelu, ale wszystkich modeli Toyoty na polskim rynku. Corolla zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych samochodów w Polsce już po raz szósty z rzędu.

Nowa generacja kompaktowej Toyoty zadebiutowała w marcu tego roku, powodując gwałtowny skok popularności Corolli. W okresie od stycznia do października Corolla zanotowała 15 829 rejestracji, co daje jej drugie miejsce w kraju. W tym samym okresie 2018 roku Polacy zarejestrowali 6 487 egzemplarzy, co oznacza wzrost rok do roku aż o 144 proc.

Udział napędu hybrydowego w rejestracjach nowej Corolli wyniósł w październiku 67 proc. Najpopularniejszą opcją w gamie napędów jest układ hybrydowy 1.8 o mocy 122 KM (56 proc.).

Corolla na rynku flotowym

Klienci biznesowi odpowiadają za 71 proc. sprzedaży Corolli. Udział dużych przedsiębiorstw w całkowitej liczbie rejestracji wynosi 47 proc., zaś małych firm 24 proc.. Nabywcy flotowi chętnie sięgają po lepiej wyposażone auta. Wersja Comfort, również z pakietami, odpowiada za 74 proc. sprzedaży Corolli do firm.

Do dużych flot najczęściej trafiają sedany (59 proc.) – zarówno Corolla sedan nowej generacji, jak i Corolla Classic. Większe firmy najchętniej sięgają po hybrydy – aż 80 proc. egzemplarzy nowej Corolli rejestrowanych przez duże przedsiębiorstwa ma napęd spalinowo-elektryczny. 16 proc. to auta z silnikiem benzynowym 1.6. Nawet jeśli uwzględnić rejestracje Corolli Classic, hybrydy dominują w zakupach dużych firm, odpowiadając za 69 proc. egzemplarzy trafiających do flot większych przedsiębiorstw.

Nowa Corolla w niższych cenach

W salonach Toyoty już rozpoczęła się wyprzedaż rocznika 2019. Jest to dobra okazja do zakupienia Corolli nowej generacji w obniżonych cenach. W ofercie promocyjnej nowy model jest dostępny od 69 900 zł. Odmiana hybrydowa 1,8 kosztuje od 85 900 zł. Rabatami objęte są wszystkie wersje wyposażenia i odmiany napędowe, a także większość pakietów.

Specjalne wersje wyposażenia

Choć nowy model zadebiutował w tym roku, już w następnym roku w cenniku pojawią się atrakcyjne nowości – specjalne wersje Corolla GR Sport oraz Corolla TREK. Pierwsza z nich to usportowiona odmiana modelu, opracowana przez Toyota Gazoo Racing. Druga to stylizowana na crossovera Corolla TS Kombi, zaprojektowana we współpracy z renomowanym producentem rowerów Trek Bicycle.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 75 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Seria GR Toyoty w Japonii liczy już 14 modeli

Seria GR Toyoty w Japonii liczy już 14 modeli

Aktualności 2019-12-13

Toyota RAV4 PHEV. 306 KM w hybrydzie

Toyota RAV4 PHEV. 306 KM w hybrydzie

Aktualności 2019-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...