1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie

Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie

Toyota Highlander to największy hybrydowy SUV Toyoty. Samochód od przyszłego roku po raz pierwszy będzie dostępny w Europie Zachodniej i Środkowej.

Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie

Model Toyota Highlander oferowany będzie wyłącznie z napędem hybrydowym. Auto rozbuduje europejską gamę SUV-ów marki, dołączając do RAV4 z segmentu D-SUV, Toyoty C-HR z klasy C-SUV i reprezentującego segment B-SUV Yarisa Cross, który niedługo trafi do salonów.

Toyota Highlander w pełni wykorzystuje atuty platformy GA-K i architektury TNGA, które łączą komfort i łatwość prowadzenia oraz bezpieczeństwo i niskie zużycie paliwa opracowanego w technologii TNGA napędu hybrydowego. Inteligentny napęd AWD-i zapewnia bardzo dobrą przyczepność i stabilność oraz zwiększa możliwości ciągnięcia przyczepy do 2 ton.

Toyota Highlander - projekt nadwozia i wnętrza

Highlander Hybrid to potężny SUV o długości 4950 mm i 20-calowych aluminiowych kołach, który łączy nadwozie o dynamicznej stylistyce SUV-a z siłą i wytrwałością rasowego auta terenowego 4x4.

Wnętrze zostało zaprojektowane, łącząc praktyczność i trwałość z przestronnością, komfortem i wysoką jakością wykończenia na poziomie 7-miejscowego SUV-a dla wymagających. Drugi rząd siedzeń można przesuwać do przodu i do tyłu w zakresie 180 mm, co zapewnia komfortową przestrzeń oraz łatwe wejście do auta wszystkim pasażerom, w tym także dwóm dorosłym osobom zajmującym trzeci rząd siedzeń.

Bagażnik o pojemności 658 l ma dodatkowy schowek pod podłogą, a jego pojemność można radykalnie zwiększyć, składając oparcia drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Po ich złożeniu powstaje przestrzeń bagażowa z płaską podłogą o pojemności 1909 l. Tylna klapa bagażnika otwiera się i zamyka automatycznie i może zostać uruchomiona ruchem stopy.

We wnętrzu zaprojektowano przemyślany układ pojemnych schowków, zaś wejścia USB zamontowano przy pierwszym i drugim rzędzie siedzeń. Kolorystyka wnętrza może być utrzymana w czarnej lub grafitowej tonacji.

Bogate wyposażenie w podwyższonym standardzie obejmuje 12,3-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej, służący do obsługi systemu multimedialnego i nawigacji satelitarnej, wyświetlacz HUD na przedniej szybie, Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę telefonu, wentylowane fotele oraz wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Toyota Highlander - napęd hybrydowy

Pełny napęd hybrydowy 4. generacji Toyoty Highlander to napędzający przednią oś układ 2,5-litrowego silnika benzynowego, pracującego w oszczędnym cyklu Atkinsona, oraz dwóch silników-generatorów.

Współpracuje z nimi elektryczny silnik przy tylnej osi, tworząc inteligentny napęd AWD-i (All-Wheel Drive-intelligent). Mocny akumulator niklowo-wodorkowy został umieszczony pod drugim rzędem siedzeń.

Całkowita moc napędu wynosi 244 KM, zaś średnia emisja CO2 to 146 g/km (WLTP) lub 117 g/km (Correlated NEDC). Średnie zużycie paliwa wynosi od 6,6 l/100 km wg testu WLTP lub od 5,2 l/100 km w cyklu Correlated NEDC.

Przełącznik trybów jazdy (Drive Mode Select) umożliwia kierowcy wybór pomiędzy trybami ECO, NORMAL, SPORT i TRAIL. Wszystkie cztery można aktywować także gdy samochód użytkowany jest w oddzielnie wybieranym trybie elektrycznym (EV).

Toyota Highlander - systemy bezpieczeństwa

Nowy Highlander Hybrid jest wyposażony w ulepszony pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense drugiej generacji, którego zadaniem jest zapobieganie kolizjom lub ograniczanie ich skutków.

Pakiet zawiera układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (PCS), pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją uwzględniania znaków drogowych (IACC), system rozpoznawania znaków drogowych (RSA), asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA) oraz automatyczne światła drogowe (AHB).

Sprzedaż Toyoty Highlander Hybrid na europejskich rynkach rozpocznie się na początku 2021 roku.


Podobne wiadomości:

Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross

Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross

Aktualności 2021-05-28

Toyota Mirai z rekordem zasięgu na jednym tankowaniu wodoru

Toyota Mirai z rekordem zasięgu na jednym...

Aktualności 2021-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Akumulatory elektrycznych Volkswagenów ID.3 i ID.4
Akumulatory elektrycznych Volkswagenów ID.3 i ID.4
Zestaw akumulatorów Volkswagenów ID.3, ID.4 i ID.4 GTX oferuje duży zasięg do 549 km i szybkie ładowanie mocą do 125 kW.