mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Land Cruiser osiągnęła liczbę 10 mln egzemplarzy

Toyota Land Cruiser osiągnęła liczbę 10 mln egzemplarzy

Toyota ogłosiła, że łączna globalna sprzedaż wszystkich serii Land Cruisera przekroczyła 10 milionów aut. Jubileuszowy, 10-milionowy egzemplarz opuścił salon marki 31 sierpnia 2019 roku.

Toyota Land Cruiser osiągnęła liczbę 10 mln egzemplarzy

Land Cruiser to samochód, który jest najdłużej obecny w ofercie Toyoty. Zadebiutował 1 sierpnia 1951 roku pod nazwą Toyota BJ. Jego produkcja trwa nieprzerwanie od 68 lat.

Land Cruiser na początku był dostępny tylko w Japonii. Jego eksport rozpoczął się od serii 20, wprowadzonej na rynek w listopadzie 1955 roku, cztery lata po premierze pierwszej generacji. Od tego czasu Toyota konsekwentnie rozwijała kolejne serie, koncentrując się na tym, by jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów, bez żadnych kompromisów w kwestii niezawodności, trwałości i właściwości jezdnych na trudno przejezdnych drogach. To sprawia, że Land Cruiser ma wiernych klientów i fanów na całym świecie.

Na samym początku Toyota eksportowała mniej niż 100 egzemplarzy Land Cruisera rocznie. W 1965 roku, 10 lat po rozpoczęciu sprzedaży poza granicami Japonii, ta liczba wzrosła do 10 000 aut rocznie. Obecnie Land Cruiser jest sprzedawany w około 170 krajach i regionach, a jego roczna globalna sprzedaż sięga 400 000 samochodów.

Land Cruiser miał swój ogromny udział w ugruntowaniu na całym świecie reputacji Toyoty jako marki szczycącej się wyjątkową jakością i niezawodnością. To stanowiło fundament, na podstawie którego Toyota mogła się rozwijać na kolejnych rynkach. Dzięki niezwykłej trwałości i odporności na trudne warunki, Land Cruiser serii 40 jest w wielu miejscach na świecie nadal wykorzystywany do pracy, a niektóre egzemplarze mają ponad 50 lat.

Land Cruiser to symbol jakości, trwałości i niezawodności Toyoty oraz niezastąpiony towarzysz dla mieszkańców całego świata – zarówno w pracy, jak i w realizacji ich aktywnego stylu życia. Służy do transportu ludzi i bagaży nawet w najtrudniejszych warunkach, umożliwiając dotarcie do najbardziej odległych miejsc i bezpieczny powrót.

W Afryce Land Cruisery służą m.in. do udzielania pomocy humanitarnej. W Burundi tymi samochodami dzieci chore na malarię są dowożone do szpitali. W Ugandzie dzięki Land Cruiserom mieszkańcy obozów dla uchodźców mogą dotrzeć do klinik, by otrzymać pomoc medyczną.

W Australii model ten jest chętnie wykorzystywany w kopalniach cynku i miedzi na głębokości 1600 m pod ziemią. To także ulubiony samochód farmerów, służący do doglądania stad bydła na ogromnych pastwiskach o powierzchni rzędu 8 000 km kwadratowych.

W Kostaryce w Ameryce Środkowej Land Cruisery służą do zborów marchwi na wysokości 3500 m n.p.m., na zboczach tak stromych, że ludziom trudno na nich stać. Doświadczeni kostarykańscy rolnicy wiedzą, że tylko Land Cruiser jest w stanie dotrzeć do pól uprawnych. W wielu miejscach na świecie codzienne życie byłoby niemożliwe, gdyby nie Land Cruiser.

10 milionów Land Cruiserów sprzedanych w ciągu 68 lat jest eksploatowanych na wszelkiego rodzaju drogach i bezdrożach, przyczyniając się do rozwoju pozostałych modeli Toyoty. Jak zapowiada producent, aAby nadal odpowiadać na potrzeby klientów wybierających Land Cruisery – a nawet je przewyższać – kolejne generacje Land Cruisera mają być rozwijane z myślą o tym, by pojazd ten sprawdził się w każdym zakątku Ziemi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Cena podstawowa już od: 159 000 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Toyota buduje humanoidalne roboty

Toyota buduje humanoidalne roboty

Aktualności 2020-01-07

Toyota GR Yaris. Premiera 261-konnego hot-hatcha

Toyota GR Yaris. Premiera 261-konnego...

Aktualności 2020-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Nowoczesna technika ? zawieszenie, hybryda, fotele z masażem
Citroën od zawsze słynie z wyrafinowanych rozwiązań technicznych, nic więc dziwnego, że również ich najnowsze modele naszpikowano techniką.

Rajd DAKAR 2020 Rajd DAKAR 2020