1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota: Milionowy silnik „made in Jelcz-Laskowice”

Toyota: Milionowy silnik „made in Jelcz-Laskowice”

21 sierpnia 2014 roku o godz. 11:30 z linii produkcyjnej fabryki Toyota Motor Industries Poland (TMIP) zjechał milionowy produkt. Był to silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litra, przeznaczony do fabryki Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) w Burnastone w Wielkiej Brytanii.

Toyota: Milionowy silnik „made in Jelcz-Laskowice”
Prezes Kazunari Masuoka w liście skierowanym do załogi TMIP z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza, powiedział między innymi: 21 sierpnia bieżącego roku to ważny dzień w historii działalności fabryki TMIP. Z okazji tego wydarzenia pragnę podziękować wszystkim Wam za codzienny trud i zaangażowanie w pracę (...). Wielu z Was z pewnością pamięta początki działalności fabryki TMIP, pierwsze instalacje maszyn oraz pierwsze próby produkcyjne i rozpoczęcie produkcji masowej silnika AD a potem ND. (...) Przed nami kolejne zawodowe wyzwania. Przed nami także - bo już na wiosnęprzyszłego roku - 10 rocznica uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP. To kolejny duży kamień milowy w historii naszej firmy. Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Produkcja pięć setnego silnika miała miejsce w październiku 2009  roku. Milionowy egzemplarz „made in Jelcz-Laskowice” to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 litra. W montowni TMUK, do której silnik ma być dostarczony z początkiem września br.,  milionowa jednostka zostanie zamontowana w samochodzie Toyota Avensis.

Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. (TMIP) produkuje silniki wysokoprężne z rodziny AD o pojemności 2,0 i 2,2 litra oraz ND (poj. 1,4 litra). Moce produkcyjne fabryki wynoszą 180 tys. silników rocznie. Odbiorcami jednostek napędowych produkowanych w Jelczu-Laskowicach są fabryki koncernu Toyota w Wielkiej Brytanii (TMUK), Turcji (TMMT), Francji (TMMF), Republice Południowej Afryki (TSAM) oraz Japonii. Obecnie w TMIP zatrudnionych jest około 740 osób. Do tej pory koncern zainwestował w fabryce w Jelczu-Laskowicach ponad 256 mln Euro. W marcu 2015 roku TMIP obchodzić będzie 10 rocznicę uruchomienia produkcji.

Podobne wiadomości:

Toyota podwoi produkcję napędów hybrydowych w Polsce

Toyota podwoi produkcję napędów hybrydowych w...

Aktualności 2019-10-29

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA

Aktualności 2019-01-18

Komentuj:

~Typ 2020-04-22

The King autoskup. Polecam. Rzetelna firma. Płacą gotówką. Dojazd do klienta. www.the-king.pl

~pati 2014-10-12

corolla to auto nie do zajechania, moja ma prawie 6 lat, a wygląda jak nowa i nic się w niej nie psuje

~Ninka 2014-09-08

toyotą jeździ się w mojej rodzinie od zawsze. Tak niezawodne samochody. Złego słowa nie powiem ani o naszej pierwszej corolli (ile tysięcy km to auto zrobilo!) ani o moim aurisie. Jedyne co jeszcze przede mną to hybrydowy napęd, ale absolutnie nie mówię mu "nie", bo jazda (stanie?) w korkach to moja codzienna bolączka.

~pegi 2014-09-01

wow! gratulacje dla toyoty:) może trafi akurat do mojej nowej auris:D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
W tym tygodniu w salonach Toyoty debiutuje Yaris Cross. Debiutowi towarzyszy tydzień Dni Otwartych w całej sieci dilerskiej Toyoty Motor Poland.