1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

W Niemczech pojawiła się możliwość zrobienia kursu na prawo jazdy za kierownicą Toyoty Mirai - samochodu elektrycznego z napędem wodorowym.

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Niemieccy kandydaci na kierowców mogą ćwiczyć jazdę za kierownicą bezemisyjnej limuzyny Toyoty. W Saarbrücken przy zachodniej granicy Niemiec szkoła jazdy VooVoo Drive wprowadziła do swojego parku samochodów szkoleniowych Toyotę Mirai 2. generacji. Flagowa limuzyna Toyoty ma 5 m długości, luksusowe wnętrze i nie zostawia za sobą żadnych spalin. We współpracy z Toyotą samochód został przystosowany do potrzeb nauki jazdy – otrzymał dodatkowy pedał hamulca i lusterko po stronie pasażera oraz odpowiednie oznakowania. Jest to pierwszy tego rodzaju samochód w Niemczech.

- Jeśli chcemy poprawić jakość życia w naszych miastach i chronić klimat, a jednocześnie utrzymać swobodę poruszania się, potrzebujemy nowych pomysłów na mobilność. W tych kwestiach wodór może odegrać ogromną rolę – powiedziała Anke Rehlinger, minister ekonomii w kraju związkowym Saara. – Pierwsza szkoła jazdy z wodorowym samochodem we flocie aut szkoleniowych to krok ku bezemisyjnej przyszłości. Szkoły jazdy mają duży wpływ na wyobrażenia świeżych kierowców o motoryzacji. Dzięki takim szkoleniom kierowcy mogą rozwiać swoje ewentualne wątpliwości związane z nowymi technologiami napędu. Bardzo mnie cieszy, że VooVoo Drive zdecydowało się na ten krok.

Toyota Mirai to duży sedan, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 182 KM. Czerpie energię z ogniw paliwowych, produkujących prąd w reakcji wodoru i tlenu. Auto zużywa średnio 0,84 kg wodoru na 100 km i nie emituje żadnych spalin, a jedynie parę wodną. Na jednym tankowaniu może przejechać do 650 km (wg WLTP). Napełnienie trzech zbiorników wodoru, w które wyposażony jest Mirai, zajmuje około 5 minut.


Podobne wiadomości:

Polsky klienci elektrycznych aut kupują dobrze wyposażone wersje

Polsky klienci elektrycznych aut kupują...

Aktualności 2022-07-05

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Aktualności 2022-09-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!