mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Można już zamawiać nową generacje flagowej hybrydy Toyoty. Ceny Toyoty Prius IV startują w Polsce od 119 900 złotych. Auto jest oszczędniejsze od poprzednika i pozwala na holowanie przyczepy o masie nawet 725 kg. Sprawdź ceny nowego Priusa.

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce
Auto, które zadebiutowało na zeszłorocznych targach we Frankfurcie zbudowano na nowej platformie TNGA. Dzięki zastosowaniu tej płyty podłogowej inżynierowie uzyskali niższy środek ciężkości Priusa. W konstrukcji zwiększono udział wysokowytrzymałej stali, która wraz z laserowym zgrzewaniem i klejeniem elementów dała lepszą wytrzymałość, jak i sztywność nadwozia. Toyota obiecuje "precyzyjne prowadzenie, większą stabilność i lepsze panowanie nad kierownicą bez konieczności usztywniania zawieszenia."

Ludzie z Toyoty poprawili również wydajność 1,8-litrowego silnika. Główne zmiany to zastosowanie oleju o mniejszej lepkości, podwójnego układu chłodzenia oraz na nowo zaprojektowanych tłoków i kanałów dolotowych. Maksymalna moc jednostki benzynowej to 98 KM przy 5200 obr./min. oraz moment maksymalny to 142 Nm, dostępny przy 3600 obr./min. Benzynowy motor współpracuje z dwoma silnikami eklektycznymi, moc większego z nich to 72 KM (163 Nm), drugi pełni funkcję rozrusznika. Sumaryczna moc całego układu hybrydowego to 122 KM. Siła napędowa trafia na przednie koła poprzez bezstopniową przekładnie E-CVT.

W Polsce Toyota Prius IV jest oferowana w trzech wersjach wyposażeniowych:
  • Active - 119 900 zł brutto
  • Premium - 127 900 zł brutto
  • Prestige - 141 900 zł brutto

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 120 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius cennik

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon R-Line Edition. Znamy cenę

Volkswagen Arteon R-Line Edition. Znamy cenę

Aktualności 2020-01-29

Toyota rusza ze sprzedażą części do Supry A70 i A80

Toyota rusza ze sprzedażą części do Supry A70...

Aktualności 2020-02-10

Komentuj:

~Mateusz 2016-02-19

Obecna wersja ma rewelacyjną welurową tapicerkę (z wyjątkiem wersji Prestige -skóra). Ciekaw jestem, czy nowy Prius też ma welurową tapicerkę? Co ciekawe, Prius jest jedynym modelem Toyoty z welurową tapicerką. Oczywiście fantastyczna tapicera, to tylko dodatek. Właściwości trakcyjne zespołu napędowego (diesel siada) sprawiają, że jazda Priusem to czysta przyjemność.

~arczi 2016-02-19

Cena według mnie jak za takie auto nie jest jakoś specjalnie wygórowana. Trzeba zwrócic uwagę na oszczędność i spalanie tego auta. Prius wyglądem zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Myślę, że ta Toyota będzie miała wzięcie.

~Przemek 2016-02-18

To musi być ciekawe, dwa motory w jednym samochodzie. A może braki w slownictwie? Tak powszechne, upraszczanie słownika polskiego jest coraz popularniejsze u redaktorów. Motocykliści się pewnie podsmiewaja czytając takie frazesy.

~Kolarz 2016-02-17

Cena wydaje się być adekwatna do standardu auta. nToyoty to najbardziej bezawaryjne auta jakie jeżdżą po naszych drogach a Toyota jest liderem w autach z napędem hybrydowym. nChętnie bym taką pojeździł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej PLK
Prezes Suzuki Motor Poland w Radzie Nadzorczej PLK
Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland, został nowym członkiem Rady Nadzorczej w spółce Polska Ligi Koszykówki S.A.