1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota Proace City hitem w Polsce

Toyota Proace City hitem w Polsce

Toyota Motor Poland osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży kompaktowego vana Proace City spośród wszystkich europejskich oddziałów marki.

Toyota Proace City hitem w Polsce
Podsumowując pierwszą połowę roku, gdzie sprzedaż modelu Toyota Proace City rozpoczęła się w marcu, w Polsce zarejestrowano 639 tych samochodów, co stanowi aż 18 proc. wszystkich egzemplarzy zarejestrowanych w Europie (Polacy stanowią około 5 proc. mieszkańców kontynentu europejskiego).

Toyota Proace City – Polska w czołówce

Toyota sprzedała w Polsce więcej egzemplarzy modelu Proace City niż na poszczególnych największych rynkach motoryzacyjnych Europy, takich jak Niemcy, Francja, Włochy czy Hiszpania. Jest to efekt dużego zaangażowania Toyota Motor Poland w segment aut dostawczych oraz stworzenia odrębnej sieci salonów Toyota Professional, skoncentrowanej na sprzedaży samochodów użytkowych oraz obsłudze firm.

- Wciąż jesteśmy na początku drogi wprowadzania do polskiej oferty Toyoty aut dostawczych. To mozolna praca wykonywana przez cały nasz zespół krok po kroku. Bardzo pomocne w tym procesie są sugestie i uwagi naszych klientów. Poznając ich punkt widzenia, byliśmy w stanie przygotować ofertę dostosowaną do polskich oczekiwań. To zaowocowało doskonałym przyjęciem na rynku – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

- Hitem okazał się nasz nowy model kompaktowy dla small businessu – Proace City, ale także wyjątkowe warunki 3-letniej gwarancji PRO z limitem przebiegu do 1 mln kilometrów. Takiego dystansu z ochroną serwisową nie zaproponował dotąd nikt w tych segmentach aut użytkowych. Mogliśmy sobie na to pozwolić m.in. dzięki uruchomieniu w Polsce nowej sieci naszych stacji sprzedaży i serwisu Toyota Professional, która ma się skupić na obsłudze właśnie tej grupy aut – dodał Tomasz Suliga.

Toyota coraz mocniejsza w segmencie aut dostawczych

Od 2016 roku, kiedy na europejskim rynku zadebiutowały nowe generacje modeli Proace i Proace Verso, Toyota systematycznie rozbudowuje swoją gamę samochodów dostawczych. W 2019 roku zadebiutował Proace City – wszechstronne kompaktowe auto użytkowe do zadań specjalnych.

Model ten, oferowany w dwóch odmianach – dostawczej furgon i osobowej Verso, to wygodne narzędzie pracy dla małych firm, które można łatwo dostosować do charakteru działalności dzięki szerokiej ofercie innowacyjnych systemów zabudowy. Obecnie gama samochodów dostawczych z rodziny Proace obejmuje pojazdy o pięciu długościach, wielu różnych konfiguracjach nadwozia oraz wnętrza, a także bogatej palecie wersji wyposażenia – od samochodów roboczych i specjalistycznych po luksusowe salonki i auta rodzinne.

Sieć salonów Toyota Professional, rozwijana w Polsce od 2019 roku, to pionierski projekt Toyota Motor Poland, który stanie się wzorem dla wszystkich pozostałych przedstawicielstw Toyoty w Europie.
Kolejną ważną innowacją jest unikatowa Gwarancja PRO na 3 lata lub aż milion kilometrów, obejmująca wszystkie modele z rodziny Proace.

Innowacyjne są także oferowane na polskim rynku i opracowane przez polskie firmy we współpracy z Toyotą systemy zabudowy, wykonywane w nowatorskich technologiach z bardzo nowoczesnych, lekkich i wytrzymałych materiałów. Dobrym tego przykładem jest izoterma wykonana w technologii termoformowania płyt plastikowych ABS, które idealnie przylegają do ścian przedziału ładunkowego Toyoty Proace i Proace City.

Izotermę Toyoty można wyposażyć w kompaktowy agregat montowany we wnętrzu samochodu, bez często stosowanego, lecz mało praktycznego modułu chłodniczego na dachu auta, który zwiększa jego wysokość i podnosi środek ciężkości.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota ProAce
Toyota ProAce
Cena podstawowa już od: 128 166 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Aktualności 2022-09-26

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!