1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota RAV4 w teście Arkadego Fiedlera

Toyota RAV4 w teście Arkadego Fiedlera

Znany z wcześniejszych wypraw elektrycznym Nissanem Leaf po Afryce Arkady Fiedler tym razem wybrał hybrydową Toyotę RAV4, którą ruszy na północ Europy.

Toyota RAV4 w teście Arkadego Fiedlera

Szykuje się prawdziwie ekstremalny test hybrydowej Toyoty RAV4 w zimowych, arktycznych warunkach. Zadania podjął się sam Arkady Fiedler, który hybrydowym SUV-em rusza aż na Przylądek Północny w Norwegii.

Toyota RAV4 to ikona segmentu SUV-ów, chętnie wykorzystywana do różnego rodzaju aktywności zarówno na asfaltowych drogach, jak i bezdrożach w postaci lekkiego terenu czy zaśnieżonych zimowych traktów.

Arkady P. Fiedler, wnuk polskiego podróżnika i pisarza, wyrusza nową generacją SUV-a, w wersji hybrydowej, na Przylądek Północny, by przetestować hybrydową Toyotę RAV4 w ekstremalnych, zimowych warunkach.

Toyota RAV4 na Nordkapp

Arkady P. Fiedler postanowił przetestować nową hybrydową Toyotę RAV4 z napędem AWD-i w ekstremalnych, arktycznych, zimowych warunkach. Polski podróżnik dotrze na najdalej wysunięty na północ skrawek Europy, czyli Nordkapp w Norwegii, samochodem w standardowej specyfikacji.

Będzie to zatem samochód prosto z salonu, bez żadnych dodatkowych modyfikacji, które ułatwiłyby pokonywanie zimowej trasy. Podróż o łącznej długości prawie 7 tys. kilometrów wiedzie przez Kopenhagę, środkową Norwegię, północną Szwecję aż na Przylądek Północny, a z powrotem przez Murmańsk, Finlandię i kraje bałtyckie. Wyprawa rozpocznie się 26 grudnia i zakończy po dwóch tygodniach.

Toyota RAV4 w wersji hybrydowej

Toyota RAV4 to najczęściej kupowany na świecie SUV, a zarazem protoplasta tak popularnego dziś segmentu SUV-ów z nadwoziem samonośnym. W 1994 roku Toyota zaskoczyła świat motoryzacji lekkim, trzydrzwiowym samochodem terenowym o długości 3,7 m, który udostępnił radość z jazdy poza asfaltem przeciętnym kierowcom.

Współczesna, piąta już generacja to przestronne, komfortowe auto średniej wielkości, które świetnie się sprawdza zarówno do jazdy na co dzień, jak i do przygód z dala od cywilizacji. Atutem modelu jest dynamiczny i wydajny napęd hybrydowy z elektrycznym, automatycznie dołączanym napędem na cztery koła AWD-i.

Toyota RAV4 w tej konfiguracji, z napędem o mocy 222 KM, przyspiesza od 0 do 100 km w 8,1 sekundy, a jego średnie zużycie benzyny mierzone w nowym standardzie WLTP wynosi od 5,6 l/100 km. Bagażnik SUV-a pomieści 580 litrów lub 1690 litrów po złożeniu kanapy, a dodatkowy sprzęt można zmieścić także w przyczepie o masie do 1650 kg.

Arkady Paweł Fiedler – wnuk podróżnika

Arkady Paweł Fiedler to wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Jest pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i autorem książek. Zorganizował wyprawy klasycznymi samochodami przez Afrykę i Azję.

Co więcej, jako pierwszy człowiek w historii przejechał w 2018 roku kontynent afrykański z południa na północ samochodem elektrycznym bez żadnego wsparcia, korzystając wyłącznie z zastanej infrastruktury elektrycznej.

Projekt ten został nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic. Teraz Arkady P. Fiedler postanowił wypróbować w podróży napęd hybrydowy.


Podobne wiadomości:

Toyota Corolla Cross z wysoką oceną bezpieczeństwa

Toyota Corolla Cross z wysoką oceną...

Aktualności 2022-06-16

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!