1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Japoński producent wprowadził niedawno do oferty miejskiego SUV-a o nazwie C-HR. Samochód praktycznie z miejsca okazał się sporym hitem. W pierwszym kwartale tego roku zamówiono w europie 80 tys. egzemplarzy, czyli 80 proc. produkcji zaplanowanej na ten rok.

Dlatego nie powinna dziwić decyzja Toyoty o konieczności wprowadzenia kolejnego modelu o podobnych gabarytach. Wszystko wskazuje na to, że będzie to TJ Cruiser, czyli produkcyjna wersja modelu FT-X4. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ stylistyka nowego modelu będzie nawiązywać do legendarnego FJ Cruisera. Jednak nowy model zaoferuje dużo lepsze właściwości jezdne w terenie.

Koncepcyjny model FT-4X wyposażono w kilka ciekawych rozwiązań, które raczej nie przejdą do wersji produkcyjnej, ale są warte odnotowania. Przednie reflektory można wyjąć i mogą służyć jako latarki, a tylna klapa multi-hatch jest otwierana do góry i na boki. Podobnie wygląda sytuacja z głośnikami, które można wyjąć na zewnątrz. Funkcję podłokietnika pełni śpiwór, a uchwytami przednich drzwi są butelki na wodę. W lusterku bocznym zainstalowano kamerę GoPro, a w tylnej kanapie umieszczono lodówkę i podgrzewacz.

Raczej nie powinniśmy oczekiwać, że większość z tych rozwiązań trafi do wersji produkcyjnej, ale przykład Toyoty C-HR pokazuje, że firmy coraz częściej decydują się na wprowadzanie do życia odważnych projektów.

Podobne wiadomości:

Toyota GR Corolla. Premiera hot-hatcha

Toyota GR Corolla. Premiera hot-hatcha

Aktualności 2022-04-05

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Komentuj:

~StaszekZ 2017-06-27

Toyota to świetny wybór na długie dystanse jak dla mnie. Zazwyczaj wypożyczam roczne modele Toyoty w Panek i zawsze jestem bardzo zadowolony. auta sprawne technicznie i bardzo komfortowe.

~stefek 2017-06-20

Wole bardziej opływowe kształty, jak ma np. tivoli. Taki kanciasty bardziej przypomina wojskową terenówkę niż sportowego suva do miasta. Ciekawe jak to cenowo będzie wygladało.