1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji

Po zawieszeniu produkcji w marcu tego roku, teraz Toyota podjęła decyzję o zakończeniu produkcji pojazdów w fabryce w Sankt Petersburgu w Rosji.

Toyota kończy produkcję samochodów w Rosji
4 marca 2022 roku Toyota zawiesiła produkcję w zakładzie w Sankt Petersburgu. Od tego czasu firma uważnie monitorowała sytuację, by ocenić ewentualne możliwości przyszłego przywrócenia fabryki do działania.

W tym okresie została w pełni zachowana siła robocza zakładu, aby był gotowy do ponownego rozpoczęcia produkcji, jeśli pozwolą na to okoliczności. Jednak po sześciu miesiącach Toyota nie widzi żadnych perspektyw, aby można było w przyszłości wznowić działalność produkcyjną w Rosji.

Decyzja o zakończeniu produkcji samochodów Toyoty w Rosji nie została podjęta pochopnie. Przez ostatnie 80 lat firma rozwijała swój biznes i swoją markę przy wsparciu interesariuszy na całym świecie. Toyota będzie nadal działać w sposób, który pozwoli jej chronić wartości i zasady wypracowane przez kilka pokoleń pracowników i managerów firmy, by mieć pewność, że zostaną one przekazane następnemu pokoleniu.

Działalność Toyoty w Moskwie zostanie zoptymalizowana i zrestrukturyzowana, w celu utrzymania wydajnej organizacji, która będzie realizować bieżące usługi dla obecnych klientów Toyoty i Lexusa w Rosji. Toyota zaoferuje swoim dotychczasowym pracownikom pomoc w przekwalifikowaniu i znalezienia innego zatrudnienia oraz wsparcie finansowe wykraczające ponad wymogi prawne.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota fabryka

Podobne wiadomości:

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Toyota Aygo X - rusza sprzedaż w Polsce

Toyota Aygo X - rusza sprzedaż w Polsce

Aktualności 2022-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!