1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Toyota pracuje nad mniejszą wersją GT86

Toyota pracuje nad mniejszą wersją GT86

GT86 jest fenomenalnym autem i szkoda, że tak bardzo niedocenianym na polskim rynku. Wydaje się jednak, że sukces auta na "zachodzie" wpłynął na decyzję Toyoty. Mianowicie Japończycy podobno mocno pracują nad mniejszą wersją GT86.

Toyota pracuje nad mniejszą wersją GT86
Wiarygodne źródła z Toyoty mówią o aucie napędzanym 1,5-litrowym silnikiem, czterocylindrowym o mocy 130 KM. Taka moc przy masie szacowanej na 980 kg zrobi ogromną furorę. Samochód jest opracowywany pod zakodowaną nazwą "69DZ". Mówi się o stylistyce bazującej na Toyocie Suprze 800 z roku 1965 oraz z koncepcyjnym 86 Style Cb.

Na razie firma nie ustaliła, czy finalnie na drogi trafi dwumiejscowe coupe, czy może model 2+2. Na pewno samochód podzieli kilka podzespołów z GT86. Ciekawsze jest jednak to, że podobno Toyota zatrudniła byłego kierowcę rajdowego, Tommi Makinena, aby ten dopracował samochód pod kątem bardzo dobrego prowadzenia. Czy zatem doczekamy się auta lepszego niż GT86? To okaże się na początku 2018 roku.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota GT 86 Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota GT 86

Podobne wiadomości:

Toyota i Mazda współpracują przy silnikach

auto motor i sport 2015-05-13

Dwie japońskie marki chcą podjąć współpracę dotyczącą nowych silników. Toyota dostarczy Maździe technologie wodorowe w zamian za osiągnięcia inżynieryjne, nazwane hasłem "SKYACTIV".

Toyota sprzedała na świecie 15 milionów hybryd

Toyota sprzedała na świecie 15 milionów...

Aktualności 2020-05-04

Komentuj:

~sznycel 2015-05-20

sportowe auto musi być lekkie, ale też szybkie, mieć dobre przyspieszenie... ciekaw jestem jak to nowe auto będzie wyglądało też pod względem wizualnym. z tego co wiem to toyota przygotowuje na 2016 nową wersję gt86 jeszcze, a to auto jest moim zdaniem piękne jeśli tak można napisać o samochodzie.

~Drah 2015-05-20

o proszę, toyota planuje zmniejszyć wagę o prawie 350kg, zgadzam się GT 86 była zdecydowanie za ciężka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejszy ruch na drogach to więcej zagrożeń
Mniejszy ruch na drogach to więcej zagrożeń
W czasie, kiedy na drogi wyjeżdża mniej samochodów, pojawiają się nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa. Jedno to spadek koncentracji, a drugie to nadmierna prędkość.

Podkast VW Podkast VW