mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Polski oddział Toyoty ma powody do dumy. Sprzedaż hybryd w "nad Wisłą" przekroczyła magiczną barierę 20 tys. aut.

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce
W lutym licznik sprzedanych samochodów hybrydowych w kraju "nad Wisłą" przekroczył 20 tys. aut. Jak dotąd łącznie sprzedano 20 174 samochody. Nie to jest jednak najciekawsze, a fakt, że aż 10 tys. aut z napędem łączonym Toyota sprzedała w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Obecnie gama modeli hybrydowych to siedem aut, a w 2016 roku oferta została poszerzona o takie modele jak Prius 4, RAV4 Hybrid i najnowszy C-HR Hybrid. Tyota wskazuje, że w ciągu ostatnich 5 lat sprzedaż aut z napędem hybrydowym wzrosła 40-krotnie.

Najpopularniejszą "hybrydą" w Polsce jest Toyota Auris Hybrid, którą zakupiło 9839 osób. Drugie miejsce zajął Yaris Hybrid z wynikiem 4628 aut. Z kolei w ciągu 10 miesięcy obecności na rynku RAV4 Hybrid znalazł 2 809 nabywców, a C-HR w ciągu tylko 2 miesięcy kupiło 1036 klientów.

W 2017 mija 20 lat od momentu, kiedy w ofercie Toyoty pojawiło się pierwsze auto hybrydowe - Prius 1. Od tamtego czasu na całym świecie sprzedano 10 milionów hybrydowych Toyot i Lexusów. Dziś japoński koncern w 90 krajach oferuje 33 modele hybrydowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda

Podobne wiadomości:

Toyota Proace w nowej wersji

Toyota Proace w nowej wersji

Premiery 2018-12-11

Wodór - paliwo przyszłości

Wodór - paliwo przyszłości

Technika 2018-12-19

Komentuj:

~bla bla 2017-03-19

też ostatnio zainteresowałam się hybrydami i faktycznie toyota jest liderem w tej materii. także powoli myślę nad kupnem takiego auta i stawiam na hybrydową auris. umówiłam sobie jazdę próbną w salonie toyoty w piasecznie i zobaczymy jaki będzie efekt. na razie jestem pozytywnie nastawiona, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędność na paliwie.

~Piotrek 2017-03-14

Hybrydy to jak na razie najlepsze rozwiązanie. Toyota pokazała, że można wprowadzić z powodzeniem na rynek takie auta, które będą ekonomiczne i ekologiczne. W Priusie już realne spalanie spadło poniżej 3l na 100 km. To jest duże osiągnięcie. A ludzie powoli przekonują się do nowych rozwiązań i już co drugi klient salonów samochodowych pyta właśnie o hybrydy. Myślę, że te auta niebawem w dużym stopniu wyprą diesle.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Volkswagen AG i Ford Motor Company nawiązały współpracę. Znamy już szczegóły umowy.