mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zwiększy produkcję Priusa

Toyota zwiększy produkcję Priusa

Toyota zamierza zwiększyć produkcję Priusa drugiej generacji z hybrydowym napędem w wyniku wysokiego popytu na ten model, przede wszystkim na terenie USA.

Toyota zwiększy produkcję Priusa

Na amerykańskim rynku auta z napędem hybrydowym cieszą się coraz większą popularnością. Tak samo jest i z Priusem Toyoty. W momencie debiutu na rynku, w połowie października ubiegłego roku, planowana sprzedaż na rynku USA miała wynieść 36 tysięcy aut. Już w grudniu prognozy te zostały zweryfikowane o 31% do góry do 47 tysięcy aut. Teraz okazuje się, iż zainteresowanie Amerykanów tym modelem przeszło najśmielsze oczekiwania władz koncernu. Obecnie dealerzy amerykańscy nie przyjmują już zamówień na Priusa ze względu na zbyt długi czas oczekiwania. Jeszcze przed paroma miesiącami, aby otrzymać Priusa trzeba było czekać od sześciu do ośmiu miesięcy.

Zwiększenie miesięcznej produkcji z 10 tys. do 15 tys. ma nastąpić w pierwszej połowie 2005 roku. Dodatkowe egzemplarze będą wytwarzane w jednej z japońskich fabryk Toyoty i będą przeznaczone wyłącznie na eksport.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.