mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.

Traficar na kolejnych stacjach Orlen
PKN Orlen poinformował w poniedziałek o poszerzeniu współpracy z Traficar. Usługa wynajmu samochodów będzie dostępna poza placówkami w Warszawie i Krakowie. W najbliższym czasie taka możliwość pojawi się na 7 stacjach paliw we Wrocławiu oraz 12 w Poznaniu.

Władze spółki dostrzegają zmiany trendów w zakresie mobilności i mają ambicje, żeby je kształtować. Dlatego z początkiem czerwca płocki koncern rozpoczął współpracę z firmą Traficar. Oprócz dostarczania paliwa do wypożyczanych aut będzie możliwe korzystanie z dodatkowych usług, np. myjni samochodowej.

Firma Traficar udostępnia samochody do wynajmu na minuty. Usługa jest dostępna poprzez aplikację w smartfonie. Użytkownik może znaleźć najbliższy dostępny samochód i zarezerwować go. Według danych dostarczonych przez firmę doradczą Frost & Sullivan, do 2025 roku flota pojazdów w ramach carsharing wzrośnie prawie czterokrotnie w skali globalnej, a liczba użytkowników na takie usługi ma być o pięć razy większa.

To nie koniec rewolucji na stacjach PKN Orlen. Już wiosną 2018 roku na stacjach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku pojawi się 35 terminali umożliwiających wypożyczenie rowerów miejskich. Projekt jest realizowany z Nextbike Polska. Spółka zainstaluje terminale, dostarczy 350 jednośladów i zajmie się bieżącą obsługą i serwisem. Umowa będzie obowiązywać do listopada 2020 roku.

Spółka PKN Orlen ma w Polsce ok. 1700 stacji paliwowych, ale działa również poza granicami kraju poprzez spółki zależne: w Czechach ponad 300 pod marką Benzina, na Litwie ponad 30 pod marką Orlen i Ventus oraz w Niemczech ponad 550 placówek pod marką Star.
Tematy w artykule: Orlen carsharing

Podobne wiadomości:

Karty paliwowe - bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność

Karty paliwowe - bezpieczeństwo, wygoda i...

Finanse i prawo 2014-07-04

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

konradradek81 2017-10-04

Ciekawa opcja dla niedzielnych kierowców, tylko jak to będzie wyglądać kosztowo to zobaczymy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.