mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trening Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks Polska

Trening Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks Polska

Dla klientów którzy chcą polepszyć swój wynik finansowy Renault Trucks Polska oferuje od 1 stycznia 2005 szkolenie "Trening Ekonomicznej Jazdy".

Trening Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks Polska

Ciągnik Renault Premium 420 dCi, w części mechanicznej niczym nie odbiega od samochodów oferowanych do sprzedaży. Jedyna różnica to zastosowanie kabiny 1+5. Różni się ona od standardowej konstrukcją leżanki dolnej, która przystosowana jest do przewozu 4 pasażerów (wszystkie miejsca z pasami bezpieczeństwa).

Do weryfikacji zużycia paliwa oraz stylu jazdy (użytkowanie ekonomicznego zakresu obrotów, ilość hamowań itp.) wykorzystywany jest Infomax – system dostępny we wszystkich samochodach Renault Trucks – gromadzący informacje o sposobie eksploatacji ciągnika. Szkolenie jest jednodniowe, koszt szkolenia dla jednej osoby to 250 PLN netto. W ciągu jednego dnia szkolonych jest 4 kierowców. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Wynikiem szkolenia jest wiedza, zarówno teoretyczna jaki praktyczna, która umożliwi przedszkolnym kierowcom oszczędniejszą jazdę. Oszczędności to nie tylko samo paliwo, ale także okładziny hamulcowe, długość życia sprzęgła czy wyższe średnie prędkości przejazdu.

Spadek zużycia paliwa jest cechą indywidualną uzależnioną od wielu czynników, w tym szczególnie od dotychczasowej jakości jazdy kierowcy. Warto jednak przeprowadzić proste mnożenie, żeby się przekonać, że już oszczędność 1 litra na 100 km (ok. 3%) w przypadku tylko jednego ciągnika siodłowego przejeżdżającego w roku 120.000 km to oszczędność ponad 4000 zł. Szkolenia takie jak te są szczególnie istotne w przypadku firm dysponujących większą ilością pojazdów.

Poza wiedzą kierowcy otrzymują także świadectwa, które są przydatne ich firmom macierzystym przy uzyskaniu certyfikatu ISO. Szkolenia w ramach "Treningu Ekonomicznej Jazdy" odbywają się w Błoniu k/Warszawy. Przewidziane są także sesje wyjazdowe, które będą się odbywały u wybranych dystrybutorów Renault Trucks na terenie Polski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.