mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzeci etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Trzeci etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Trzeci etap rajdu Paryż-Dakar nie dla wszystkich.

Wczoraj trzej polscy motocykliści Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Wojciech Rencz mieli dzień odpoczynku. Do trzeciego etapu 23. Rajdu Paryż-Dakar wystartowali wszyscy z wyjątkiem motocyklistów. Powodem były nieporozumienia finansowe pomiędzy organizatorami rajdu i Hiszpańską Federacją Motocyklową. Hiszpanie chcieli otrzymać od organizatorów rajdu 7 mln peset (ok. 40 000 USD) za zorganizowanie tego odcinka. Zamiast próby odbyła się parada motocyklistów.

Takich problemów nie mieli kierowcy samochodów. Rozegrany w środę na plaży pod Castellon , sześciokilometrowy odcinek specjalny rajdu Paryż-Dakar wygrał Francuz Jean-Pierre Fontenay (Mitsubishi). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął drugi na mecie OS Japończyk Hiroshi Masuoka (Mitsubishi), bowiem dotychczasowy lider i zwycięzca dwóch poprzednich edycji Francuz Jean-Louis Schlesser zajął dopiero 13. miejsce, ze stratą 1.06 do Fontenay'a. Dobrze pojechała jadąca na Toyocie Landcruiser jedyna Polska załoga Maciej Stańco i Andrzej Dziurka. W próbie rozegranej na plaży zajęli 43. miejsce i awansowali na 65. miejsce wśród załóg samochodów.

W czwartek czeka uczestników rajdu pierwsza afrykańska próba: 602 kilometry przez Maroko, z Nadoru do Er Rachidii. Odcinek składa się z 184 kilometrów tzw. ”dojazdówki”, potem 139 km sekcji wyścigowej i na koniec 279 kilometrów spokojnej jazdy do mety.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.