mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzej polscy kierowcy wystartują w Rajdzie Szwecji

Trzej polscy kierowcy wystartują w Rajdzie Szwecji

Hołowczyc pojedzie Mitsubishi Lancer Evo 7 gr. N w barwach Red Bul

Już za kilka dni (7-9 lutego) rozpoczyna się Rajd Szwecji, pierwsza eliminacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata Samochodów Seryjnych. W tym rajdzie za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo 7 gr. N wystartuje Krzysztof Hołowczyc, pilotowany przez Łukasza Kurzeję. Były wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy startował już trzykrotnie w Rajdzie Szwecji, za każdym razem osiągając metę. Znajomość specyfiki tego trudnego, zimowego rajdu oraz duże doświadczenie powinny być atutami Hołka w walce o pierwsze punkty Mistrzostw Świata.

Krzysztof Hołowczyc już od dłuższego czasu intensywnie przygotowywał się do startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Seryjnych. Na mazurskich leśnych, szutrowych trasach zrobił kilka tysięcy kilometrów, starając się jak najlepiej dostosować technikę jazdy do samochodu grupy N, którym ostatni raz starował w 1994 roku. Program tegorocznych startów Hołowczyca wspierać będzie Red Bull.

„Długo zastanawialiśmy się jaki samochód wybrać – mówi menadżer Hołowczyca Andrzej Kalitowicz - Subaru czy Mitsubishi. Krzysztof testował oba auta i ostatecznie wybór padł na Mitsubishi, które przez kilka ostatnich sezonów zdominowało rywalizację w grupie N. Uważamy, że na chwilę obecną jest to samochód bardziej konkurencyjny od Subaru, które cały czas jest jeszcze w fazie usprawniania i kolejnych testów. Gdyby jednak w dalszej części sezonu okazało się, że Subaru spełnia pokładane w nim przez inżynierów Prodrive nadzieję, to nie wykluczamy zmiany auta w trakcie sezonu. Krzysztof zamierza walczyć o tytuł Mistrza Świata, a samochód jest poniekąd tylko narzędziem w realizacji celu, więc będziemy starali się wybierać najbardziej optymalne rozwiązania.”

Tegoroczny Rajd Szwecji rozgrywany będzie na liczącej 1935 km trasie położonej na północy Szwecji w okolicach Hagfors. Rozegranych zostanie 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 386 km.

W tegorocznym Rajdzie Szwecji wystartują również inni polscy kierowcy: Janusz Kulig, Łukasz Sztuka i Michał Sołowow (wszyscy samochodami Mitsubishi Lancer) oraz Tomasz Kuchar Fordem Focusem WRC.

Spośród siedmiu eliminacji (Szwecja, Nowa Zelandia, Argentyna, Cypr, Niemcy, Australia i Francja), każdy kierowca musi wystartować w sześciu – jeszcze przed startem sezonu wybierając ten rajd, który opuści.

Hołek podobnie jak Łukasz Sztuka zrezygnował ze startu w Rajdzie Korsyki. Kulig opuści Rajd Argentyny. Oznacza to, że podczas każdej z siedmiu eliminacji MŚ samochodów seryjnych, będziemy mieli naszego reprezentanta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.