mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy samochody Mitsubishi Motors w Rajdzie Maroka

Trzy samochody Mitsubishi Motors w Rajdzie Maroka

Mitsubishi Motors Motor Sports wystawi trzy samochody w Rajdzie Maroka Orpi, trzeciej rundzie Pucharu Świata 2004 FIA Cross Country, rozpoczynającej się w Agadirze 1 czerwca.

 Obok nich  na trasę ruszą Niemcy Andrea Mayer i jej doświadczony partner Andreas Schulz, którzy zasiądą w Mitsubishi L200 Pick-up. Ale zespół zdecydował o wystawieniu także drugiego Pajero Evolution w którym miejsce przypadło obrońcy tytułu mistrza świata Carlosowi Sousa i jego pilotowi Henri Magne. Ich ostatnim dokonaniem jest wygranie rajdu Baja Portugal w samochodzie  przygotowanym przez MMSP, dzięki czemu zdobyli pierwsze punkty w klasyfikacji kierowców FIA European Baja Cup 2004.
“Carlos pojechał w wysoce profesjonalny sposób wygrywając Baja Portugal i cały zespół jest pod wrażeniem tego, jak szybko zapoznał się z nowym Evolution, które prowadził po raz pierwszy” - powiedział Sven Quandt, szefujący Mitsubishi Motors Motor Sports.
MMSP wykorzysta nadchodzący rajd Maroka do dalszych testów i rozwoju Mitsubishi Pajero Evolution, szykowanego do piątego z rzędu zwycięstwa w Rajdzie Dakar w styczniu 2005 r.
Peterhansel – obecny triumfator Dakaru – okazał się najlepszy podczas trwającego tydzień kwietniowego Rajdu Tunezji, gdzie zespół MMSP, zebrał pozytywne doświadczenia z testów całkowicie nowych komponentów użytych w rajdówce.

Andrea Mayer powraca do zespołu od czasu gdy finiszowała na doskonałym, piątym miejscu w Rajdzie Dakar, prowadząc Mitsubishi Pajero. Tym razem po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą Mitsubishi L200 Pick-up.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.