1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Pamiętacie markę Saab? Szwedzki producent, który dokonał żywota znów wraca na tapetę. Już kilka przedsiębiorstw próbowało reaktywować markę, ale wszystko to było bezskutecznymi działaniami. Początek tygodnia przynosi zaskakujące wieści - Turcja kupiła prawa do modelu 9-3.

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!
Minister Nauki, Przemysłu i Technologi Turcji, Fikri Isik poinformował w oficjalnym komunikacie, że jego kraj kupił prawa własności intelektualnej do Saaba 9-3, zaznaczając, że nie posiadają praw do nazwy auta. „Samochód będzie produkowany pod turecką marką, nie jako Saab 9-3. Opracujemy całą technologię w Turcji" - zdradził minister Fikri Isik.

Gdy samochód trafi na rynek 85% jego elementów będzie wytwarzanych w Turcji. Zapowiedzi są bardzo ciekawe, bo auto ma być bardzo zbliżone do Saaba 9-3, ale wizualnie samochód upodobni się (z przodu) do Cadillaca. "Podpisaliśmy porozumienie 28 maja. Nasz zespół inżynierów razem z turecką Komisją Nauki i Badań Technologicznych pracują nad designem we współpracy z naszymi partnerami w Turcji. Opracowaliśmy kilka prototypów i pokazaliśmy je tureckiemu ministrowi Fikri Isik. Podzieliliśmy się naszą wiedzą w dziedzinie marketingu jak i produkcji z tureckimi partnerami. Oferujemy szkolenia tureckim wytwórcom i inżynierom oraz pracujemy razem z nimi" - zdradził Mattias Bergman, prezes Saaba.  

Czy to kolejny rozdział w bajce pt. „Powrót marki Saab – dramat w kilku aktach”? Wątpliwe, Turcy bazując na szwedzkich rozwiązaniach będą sprzedawać nowy produkt. Sprzedaż praw do 9-3 pokazuje, że szanse na reaktywacje Saaba w formie znanej  sprzed upadku marki zmalały jeszcze bardziej.

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQB - kolejny elektryczny SUV
Mercedes EQB - kolejny elektryczny SUV
Mercedes EQB jest ściśle powiązany z dwoma modelami: z EQA, z którym dzieli technikę napędu, oraz z kompaktowym SUV-em GLB.