mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Twin - ekologiczny pojazd miejski

Twin - ekologiczny pojazd miejski

Twin jest najmniejszym autem w rodzinie Suzuki, a równocześnie pierwszym modelem tej marki z hybrydowym układem napędu.

Twin - ekologiczny pojazd miejski

Niewielkie rozmiary: 2735 mm (długość), 1475 mm (szerokość) i 1450 mm (wysokość), a także mały promień zawracania (3.6 m) czynią z niego doskonały i ekologiczny pojazd miejski. 

Twin wyposażony jest w 3 cylindrowy 12 zaworowy (DOHC) silnik spalinowy o pojemności 660 cm3 i mocy 27 kW (37KM). Jego pracę wspomaga jednostka elektryczna o mocy 6 kW (w zakresie od 1500 do 4500 obr.min) i momencie obrotowym 32 Nm (przy 1500 obr.min). Przy zmniejszaniu prędkości wytwarzana przez samochód energia jest zamieniana na energię elektryczną i wykorzystywana do ładowania akumulatora o pojemności 6.3 Ah (napięcie głównego akumulatora 192 V). System kontroli układu hybrydowego automatycznie wyłącza silnik spalinowy w czasie postoju pojazdu, co pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

W Japonii Suzuki Twin jest dostępny w trzech wersjach: z silnikiem spalinowym i manualną 5- biegową skrzynią biegów, z silnikiem spalinowym i 3- stopniową automatyczną skrzynią biegów oraz z hybrydowym układem napędu i 4- stopniową automatyczną skrzynią biegów. Model z napędem hybrydowym jest szczególnie popularny wśród japońskich przedstawicieli władz centralnych i lokalnych, którzy chcieli w ten sposób podkreślić, że oprócz wygody cenią również wartości ekologiczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.