mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tyłem do przodu na ORLEN Monster Jam

Tyłem do przodu na ORLEN Monster Jam

Znamy już dwa kolejne zespoły, które wystąpią podczas zawodów ORLEN Monster Jam! Oprócz wcześniej zapowiedzianych wielokrotnych mistrzów świata, na starcie pojawi się także ekipa Backwards Bob oraz Madusa! Rywalizacja  najpotężniejszych samochodów sportowych na świecie już 30 maja tylko na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Tyłem do przodu na ORLEN Monster Jam
Zespół Backwards Bob to obok ekscentrycznej ekipy Batmana prawdopodobnie najbardziej oryginalny zespół z całej stawki. Potężny Monster Truck na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych załóg. Tak jak wszystkie inne pojazdy, które wystartują w Chorzowie wyposażony jest w silnik o mocy 1500 koni mechanicznych, napędzany metanolem oraz koła o wysokości blisko 1,7 m.
Zawieszenie również jest „typowe” – amortyzatory wypełnione azotem o bardzo dużym skoku, zdolne skutecznie złagodzić lądowanie 5 tonowego monstera z wysokości nawet 2 piętra!

Wyjątkowość Backwards Bob polega natomiast na… jego odwróconym kierunku jazdy! Gdy Backwards Bob rozpoczyna swój przejazd, początkowo wielu widzów niesłusznie podejrzewa poważną usterkę techniczną, która zmusza kierowcę do rywalizacji tylko na wstecznym biegu. Nie jest to jednak prawdą. Z powodu „błędnie” zamontowanego nadwozia  kierowca siedzi w kabinie tyłem do maski swojej półciężarówki, a imitacja przestrzeni ładunkowej pełni w tym przypadku rolę przodu. To zabawne rozwiązanie często wprawia w konsternację wielu widzów po raz pierwszy oglądających zawody Monster Jam.

Drugi zespół – Madusa – jest nie mniej wyjątkowy, jednak w tym przypadku dotyczy to przede wszystkim osoby kierowcy. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie za kierownicą tej potężnej bestii usiądzie kobieta Debrah Miceli, za oceanem znana również jako Madusa! Miceli cieszy się w środowisku Monster Jam dużym szacunkiem, jest byłą zapaśniczką, która po zakończeniu kariery postanowiła spróbować swoich sił w zawodach Monster Jam. Dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata. Po raz pierwszy w 2004 roku w kategorii freestyle, a rok później była najszybsza w wyścigu równoległym. Pomimo zamiłowań do uprawiania sportów, które powszechnie uchodzą za typowo męskie dyscypliny, Madusa jest także wyjątkowo atrakcyjną kobietą.

Na liście startowej doszło także do jeszcze jednej zmiany. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom team Pastrana 199 nie wystąpi w Chorzowie. Jego miejsce zastąpi nowy zespół, którego udział w zawodach ORLEN Monster Jam będzie sporą niespodzianką. Już wkrótce więcej informacji na ten temat.

Podobne wiadomości:

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~polo 2009-06-07

I jak się podobało? bo mi baaardzo :)

~lol 2009-05-22

Bilety już zakupione :) jeszcze tydzień :)

~apo 2009-04-25

i to jest fun - powinno u nas być więcej podobnych imprez jak ta Orlenu

~hehe 2009-04-22

No to ładnie... ale nazwa i wygląd też ma odjechany :) nietoperek :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.