mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tylko dla kibiców

Tylko dla kibiców

Robert Kisiel po zawodach w Sopocie

Robert Kisiel z zespołu Idea Meritum Racing Team wystartował w miniony weekend w wyścigu górskim Grand Prix Sopot 2002. Dosiadając swojej pucharowej Alfy Romeo 156 mistrz Polski pokonał wiele mocniejszych aut wyścigowych.

To był start wyłącznie okazjonalny, ale wrażenia po nim są bardzo pozytywne. Impreza samochodowa w Trójmieście w szczycie sezonu urlopowego przyciągnęła na trasę tysiące kibiców. To właśnie dla nich zespół Idea Meritum pojawił się w Sopocie a niejako przy okazji po bardzo równej i szybkiej jeździe Roberta w V i VI rundzie GSMP udało się zająć odpowiednio 16 i 12 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6 i 4 w grupie N.

Robert Kisiel:

- To były fantastyczne zawody dające wiele sportowych emocji. Naszą prawie seryjną Alfą nie mieliśmy szans na nawiązanie walki z czołówką, ale ścigaliśmy się o sekundy z autami, które dysponowały nawet dwa razy większą mocą od nas. Jednak nie zajęte miejsca były tu najważniejsze, a dobra zabawa i zaprezentowanie naszych barw się trójmiejskiej publiczności.

Przed nami są teraz poważne wyzwania, pierwszym z nich będzie wyścig w Opolu na początku sierpnia. Zrobię wszystko, żeby utrzymać pozycję lidera w Pucharze Alfa Romeo, jest to dla mnie teraz absolutnym priorytetem.

Cały zespół już teraz przygotowuje się także do wyścigu New Beetle Cup, w którym Robert wystartuje jako gość specjalny zaproszony przez organizatorów. Będzie to znakomita okazja do sprawdzenia się w gronie czołówki europejskich kierowców wyścigowych. Zawody odbędą się na przełomie sierpnia i września na słynnym podberlińskim torze wyścigowym Eurospeedway Lausitzring. Więcej informacji już wkrótce!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.