1. mojeauto.pl >
 2. motogazeta >
 3. Aktualności >
 4. Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Seryjna produkcja modelu Volkswagen Grand California rozpoczęła się wiosną tego roku. Od tego czasu pracownicy fabryki we Wrześni wyprodukowali już 1000 egzemplarzy.

Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Volkswagen Grand California nr 1000

Jubileuszowy model, który zjechał niedawno z taśm montażowych fabryki Volkswagena we Wrześni, to Volkswagen Grand California 600 z superwysokim, panoramicznym dachem, napędzany silnikiem 2.0 TDI o mocy 130 kW, w kolorze biało-czerwonym.

Samochód z numerem 1000 wyposażony jest w ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów, panele solarne oraz 8-calowy ekran dotykowy systemu Discover Media. Wyjątkowy, jubileuszowy egzemplarz Grand Californii trafi do klienta w Niemczech.

- Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Blisko jedną czwartą produkcji stanowią samochody z zabudową specjalną, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Jesteśmy dumni z tego, że nasza fabryka jest jedynym miejscem na świecie, w którym produkowany jest model Volkswagen Grand California – powiedział Christiane Engel, dyrektor zakładu we Wrześni.

Na potrzeby produkcji tego modelu w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała specjalna linia montażowa. Produkcja liniowa obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia. Auto poddawane jest także testom szczelności w kabinie zraszania oraz pełnej kontroli jakościowej po skończonej zabudowie.

Czas montażu zabudowy specjalnej z wyposażeniem to około 60 godzin, a każdy pojazd to blisko 1000 specjalnych części do zabudowy. Samochód wyposażany jest m.in. w:

 • kuchnię z kuchenką gazową,
 • zlewozmywak,
 • lodówkę,
 • ogrzewanie wnętrza,
 • podgrzewanie wody,
 • łazienkę z prysznicem,
 • toaletę
 • zbiornik na czystą i brudną wodę.

Głównymi rynkami zbytu dla Volkswagena Grand Californii są kraje takie jak Niemcy, Szwajcaria i Francja, ale także Austria, Hiszpania, Holandia, Polska, Belgia, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy Portugalia i Szwecja.

Volkswagen Grand California – wersje

Model Grand California oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600 w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko, idealne dla dzieci. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Model ten powstał na bazie modelu Crafter, który zyskał już uznanie klientów na całym świecie otrzymując tytuł "International Van of the Year 2017” oraz „Green Van of the Year 2018“, przyznawany najbardziej ekologicznym samochodom użytkowym w swojej klasie.

Seryjnie w wyposażeniu Volkswagena Grand Californii znajduje się między innymi Park Pilot oraz system monitorowania boków nadwozia, który dzięki 16 czujnikom dźwiękowym rozmieszczonym w karoserii znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia nadwozia.

Do seryjnego wyposażenia należą również wielofunkcyjna kamera (z przodu) oraz kamera z tyłu. Ponadto model Grand California jest seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji oraz elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy idealnie sprawdzający się podczas długich podróży.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 111 339 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf od 70 tys. złotych

Volkswagen Golf od 70 tys. złotych

Aktualności 2020-03-09

Porsche i Volkswagen inwestują w sieci ładowania aut elektrycznych

Porsche i Volkswagen inwestują w sieci...

Aktualności 2020-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
VW zdecydowanie stawia na elektromobilność
Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW ? łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.