mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Umowa DCSFM z PTC

Umowa DCSFM z PTC

DaimlerChrysler Services Fleet Management Polska będzie zarządzać flotą samochodową Polskiej Telefonii Cyfrowej

Należąca do koncernu DaimlerChrysler AG spółka DaimlerChrysler Services Fleet Management Polska (DCSFM) będzie zarządzać flotą samochodową firmy PTC, operatora sieci komórkowej Era. Zawarta dziś umowa obejmuje docelowo prawie 900 pojazdów, w tym

- odkupienie od PTC części samochodów aktualnie użytkowanych i ich wynajęcie dla PTC

- wynajem nowych samochodów oraz

- zarządzanie flotą samochodów, które nadal pozostają własnością PTC i będą sukcesywnie wymieniane.

Kontrakt doszedł do skutku w wyniku przetargu rozpisanego przez PTC w 2002 roku na dostawcę usług wynajmu długoterminowego dla swojej floty samochodowej. Do przetargu zostały zaproszone wszystkie liczące się na rynku polskim firmy typu fleet management. Po ponad półtorarocznych negocjacjach PTC wybrała ofertę DCSFM. Okres realizacji umowy wynosi 48 miesięcy.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mieć możliwość pełnego zarządzania flotą PTC. Naszym celem jest pomóc tej firmie lepiej sprawować kontrolę nad flotą i obniżyć koszty użytkowania samochodów” - mówi Patrick Deveny, dyrektor generalny DCSFM Polska. “Zasięg i rozmiar podpisanej umowy wyznaczają nowy standard obsługi firm w tym zakresie. Dziękujemy firmie PTC za zaufanie i otrzymaną szansę.”

Umowa między PTC i DCSFM jest największym kontraktem wynajmu długoterminowego w Polsce w tym roku.

Zarządzanie flotą samochodową przez profesjonalne zewnętrzne firmy zyskuje w światowej gospodarce coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród firm z dużą flotą pojazdów. Przyjmuje się, że powstałe w ten sposób oszczędności wynoszą nawet do 30%.

DaimlerChrysler Services Fleet Management, spółka koncernu DaimlerChrysler AG, jest spółką liczącą się w Europie, drugim co wielkości oferentem na rynku niemieckim z parkiem samochodowym wynoszącym ponad 330 000 pojazdów oraz dynamiką wzrostu 20% rocznie.

W Polsce rynek na usługi typu fleet management nie jest jeszcze duży, ale dynamicznie rośnie. DCSFM Polska powstała w kwietniu 2000, przejmując firmę wynajmu długoterminowego AVIS Leasing, i jest obecnie największą firmą zarządzającą flotą w Polsce. Posiada w swoim parku ponad 3200 samochodów w wynajmie długoterminowym i obsługuje ponad 170 klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.