1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. VW Spacefox i VW Suran

VW Spacefox i VW Suran

Volkswagen już wkrótce na rynki Ameryki Południowej i Łacińskiej wprowadzi nowy model minivana zbudowanego na płycie podłogowej modelu Fox. Auto ma konkurować między innymi z Fiatem Idea, Chevroletem Meriva i Hondą Fit.

VW Spacefox i VW Suran

Nowy model VW w zależności od rynku na którym będzie sprzedawany będzie figurował pod różnymi nazwami. W Brazylii samochód będzie nosił przydomek Spacefox, z kolei w Argentynie oraz krajach Ameryki Łacińskiej będzie widniał pod nazwą Suran. Niewykluczone, że minivan trafi też do kilku wybranych państw afrykańskich. Pewnym jest natomiast, że nie trafi do Europy.

Minivan Volkswagena napędzany jest silnikiem TotalFlex o pojemności 1600 ccm i mocy 101 i 103 KM. Skąd ta rozbieżność? Otóż motor zamontowany w tym modelu VW pozwoli na zasilanie auta zarówno benzyną jak i etanolem. Alkoholowa wersja generuje moc większą dzięki czemu osiąga również lepsze wyniki przyspieszenia od 0-100 km/h(10,8 s.) i maksymalnej prędkości (176 km/h). Wyniki przy zasilaniu benzyną kształtują się następująco: przyspieszenie do „setki” 11,1 s., prędkość maksymalna 173 km/h. Na korzyść wariantu benzynowego wypada natomiast średnie spalanie – 7,1 l., zaś dla wersji zasilanej etanolem 10,9 l.

Mierzący 4180 mm długości, 1660 mm szerokości, 1576 mm wysokości Suran lub też Spacefox budowany będzie w argentyńskiej fabryce Volkswagena w Pacheco. Plany produkcyjne zakładają, że docelowo z taśm zjeżdżać będzie 600 sztuk modelu dziennie. Na wstępnym etapie produkcja będzie kształtować się w granicach 250 egzemplarzy.

Fabryka w Pacheco zatrudnia obecnie 1500 pracowników, a produkowanymi tam modelami do tej pory były: VW Caddy, Polo Classic oraz skrzynie biegów do Seata Cordoby. Średnia cena za VW Spacefoxa vel. Surana wynosić będzie 40 tys. Pesos, co w przeliczeniu daje około 45 000 zł.

Czytaj także:

VW buduje minivana w Argentynie  2006-03-09

Tematy w artykule: VW Spacefox VW Suran

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!