mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VW w Rosji - co dalej?

VW w Rosji - co dalej?

W listopadzie informowaliśmy Państwa o zainteresowaniu, jakim cieszy się w niemieckiej firmie pomysł inwestycji w fabrykę samochodów w 145 milionowym kraju. Oto ciąg dalszy tej informacji.

Do tej pory koncern rozmawiał o szczegółach budowy obiektu w Rosji z rządem w Moskwie (poprzednia informacja). Niemcy oczekiwali że uda im się w przeciągu dwóch miesięcy osiągnąć satysfakcjonujące porozumienie. Po tym jak legły w gruzach wielokrotne próby rozmów o produkcji od podstaw modeli Skody, VW zmienił koncepcję i w nowym obiekcie chce montować auta Volkswagena z dostarczanych podzespołów. Jednak i tym razem strony nie są w stanie dogadać się – tak wczoraj przedstawił sytuację VW.

Dyrektor ds. sprzedaży niemieckiej firmy, Detlef Wittig, twierdzi, że dojdzie do realizacji planów, jedynie jeżeli druga strona zagwarantuje zniesienie restrykcji dotyczących importu podzespołów. Ograniczenia te miały by zniknąć po 3 latach i nie dziwi fakt, że jest to jeden z kluczowych czynników. Prognozy oceniają zapotrzebowanie rosyjskiego rynku na milion nowych aut. Te dane sytuują go zaraz po chińskim, ma on jednak jedną, specyficzną, ale zrozumiałą cechę – samochody tam sprzedawanme są znacznie tańsze i uboższe niż ich odpowiedniki na zachodzie.

Właśnie dlatego, firmom takim jak Ford (który już produkuje Focusy w Sankt Petersburgu) lub teraz VW, trudno jest utrzymać się ze sprzedaży drogich w produkcji aut, o miernym wyposażeniu. Niemcy chcą iść drogą powolnego rozwoju. Aktualnie, kładą nacisk na inwestycje w Chinach, redukcje w Brazylii i właśnie sprawdzenie swoich możliwości w Rosji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.