mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > VfB Stuttgart w nowym autobusie

VfB Stuttgart w nowym autobusie

Klub piłkarski VfB Stuttgart zakupił najnowszy model Mercedesa Travego M. Jest to wysokopokładowy autobus turystyczny o długości 12,82 m i szerokości 2,55 m.

VfB Stuttgart w nowym autobusie

Ma on służyć zawodnikom do podróżowania w komfortowych warunkach na wszystkie mecze wyjazdowe. Uroczyste przekazanie pojazdu miało miejsce 23. stycznia 2004 przed bramami stadionu imienia Gottlieba Daimlera w obecności przedstawicieli producenta i władz klubu. Dla nowego Mercedesa premierowym wyjazdem zagranicznym będzie mecz w Londynie przeciwko piłkarzom Chelsea.

Stuttgartski Travego wyposażony jest w wysokoprężny silnik OM 502 LA V8 o mocy 350 kW (476 KM), automatyczną dwunastobiegową przekładnię AS-Tronic firmy ZF ze zintegrowanym Intarderem ZF oraz elektroniczny system hamulcowy EBS. Autobus dysponuje wszystkimi systemami istotnymi dla bezpieczeństwa i komfortu, tak by przejazd piłkarzy na mecze i z powrotem odbywał się w możliwie najlepszych warunkach. Piłkarski Mercedes posiada także elektroniczny program stabilizacji (ESP), systemy ABS i ASR, kamerę do cofania, hydraulicznie sterowaną trzecią oś skrętną oraz możliwość opuszczania i podnoszenia nadwozia.

Wnętrze pojazdu jest luksusowo wyposażone według opcji „Flair“. W autobusie jest 28 skórzanych foteli CXR z elektrycznie regulowanymi podnóżkami oraz cztery stoliki klubowe, system nawigacji satelitarnej, wydajny układ klimatyzacji Konvekta wraz z dodatkowym ogrzewaniem na ścianach bocznych, a także kuchenka pokładowa, lodówka i toaleta. Do wyposażenia piłkarskiego Mercedesa należy stereofoniczny system audio/video, zmieniarka płyt CD, odtwarzacz DVD, trzy dwunastocalowe płaskie monitory, słuchawki przy każdym z foteli, antena dachowa do odbioru telewizji satelitarnej.

Bagażniki o pojemności 10m3 pozwalają na przewożenie niezbędnego sprzętu oraz bagaży podróżnych. Po prawej stronie pojazdu za przednią osią przewidziano oddzielną garderobę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.