mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Mercedesy Viano i Vito z silnikami Diesla już nie emitują dymu podczas jazdy. Oba te modele z silnikami wysokoprężnymi, jako pierwsze pojazdy w segmencie, można zamawiać z filtrami cząstek stałych spalin oleju napędowego.

Viano i Vito z filtrem cząstek stałych

Filtr cząstek stałych będzie najpierw dostępny w modelach Viano 2,0 CDI (109 KM) i Viano 2,2 CDI (150 KM) oraz Vito 111 CDI i Vito 115 CDI, spełniających normę EU 4/III.

Nowy system oczyszczania spalin jest kombinacją katalizatora utleniającego i krzemowo-węglikowego filtra cząstek stałych. Czujniki temperatury i ciśnienia kontrolują stan naładowania filtra. Regeneracja filtra odbywa się poprzez kontrolowane spalanie przefiltrowanych cząstek stałych w określonych warunkach. W tym celu temperatura spalin wzrasta do ponad 550 stopni Celsjusza. Proces ten zachodzi automatycznie w wyniku wysokiego obciążenia silnika i dużej prędkości obrotowej lub przez celowy, dodatkowy wtrysk paliwa.

Do regeneracji filtra nie są potrzebne żadne dodatki do paliwa. Nie jest też konieczna wymiana filtra w ramach przeglądów. Skonstruowany przez firmę Mercedes-Benz system filtrowania cząstek stałych jest skuteczny przez długi okres użytkowania. To odróżnia go od innych metod oczyszczania spalin. Mercedesy Viano i Vito, od chwili swej premiery latem 2003, są niezmiennie jedynymi pojazdami tej klasy, dostępnymi w wersji spełniającej normy klasy czystości spalin EU 4/III.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.