mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Viper Competition Coupe w Europie

Viper Competition Coupe w Europie

Zgodnie z podpisanym przez Dodge listem intencyjnym wyłączne przedstawicielstwo w zakresie sportu i dystrybucji samochodów Dodge Viper Competition Coupe powierzone zostanie francuskiej firmie ORECA

Viper Competition Coupe w Europie

"Ta umowa bazuje na tradycji wyczynowej Dodge Vipera, który w Europie odniósł szereg liczących się sukcesów" – mówi John Fernandez, dyrektor ds. sportu w Chrysler Group – "Oznacza to także wymierne korzyści dla naszych klientów w Europie, ponieważ z ORECA współpracujemy od wielu już lat."

Samochód Dodge Competition Coupe jest obecnie uczestnikiem kilku serii wyścigowych w USA i Europie, m.in. Mistrzostw Świata World Challenge GT SPEED oraz zawodów Supercar Challenge w Holandii. Dotychczas samochody Competition Coupe były kupowane indywidualnie w USA i eksportowane do Europy. W ramach nowej umowy sprzedażą samochodów, części zamiennych i  wyposażenia oraz obsługą i przygotowaniami do zawodów zajmie się ORECA ze swej bazy we francuskim porcie Tulon.

Umowa o przedstawicielstwie pomiędzy Dodge a ORECA (Organisation et Exploitation Courses Automobiles) oznacza odnowienie współpracy, łączącej obu partnerów od dłuższego czasu.  Samochody Dodge Viper GTS-R prowadzone były przez teamy ORECA w wyścigach europejskich już w latach 90-tych, zdobywając trzykrotnie w latach 1997–1999 mistrzostwo Federation de l’Automobile (FIA). W latach 1998, 1999 i 2000 triumfowały również w kategoriach GT2 i GTS 24-godzinnego wyścigu LeMans. Także w roku 2000 – w Stanach Zjednoczonych – team ORECA zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów Rolex 24 na torze Daytona oraz trzy pierwsze miejsca w swej klasie w 12-godzinnych zawodach Sebring 12 Hours. Lata 1999 i 2000 przyniosły również mistrzostwo w serii wyścigów American LeMans.

Zgodnie z komunikatem FIA, w Europejskich Mistrzostwach GT3 2006 uczestniczyć będzie 10 producentów motoryzacyjnych. Konkurentami samochodów Dodge Viper Competition Coupé będą m.in. Aston Martin DBRS9, Ferrari 430 Challenge, Maserati Trofeo Light, Porsche 997 Cup oraz Lotus Exige.

Czytaj także:
Super-Dodge gotowy (2005-08-23)

Tradycja mocy i niezrównanych osiągów (2005-01-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną – nowe Subaru XV!