mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Visteon Poland przejęty

Visteon Poland przejęty

Fundusz private equity Special Situations Venture Partners II" (SSVP II) powołał nowego dostawcę motoryzacyjnego pod nazwą TEDRIVE. SSVP II nabył cztery zakłady produkcyjne należące dotychczas do Visteona, a produkujące elementy podwozia. Transakcja objęła fabryki w Dueren i Wuelfrath (Niemcy), Praszce (Polska) i Sao Paulo (Brazylia).

Visteon Poland przejęty

Zakłady  są pod europejskim zarządzaniem i staną się niezależnymi firmami: tedrive Germany GmbH (Duerer), tedrive Steering GmbH (Wuelfrath), tedrive Poland Sp. z o.o. (Praszka) i tedrive Brazil Ltda. (Sao Paulo). Transfer nastąpił  1 maja br. w Polsce i Niemczech. W Brazylii transakcja ma zostać zakończona do końca roku. Na mocy umowy, Visteon przeniósł do tedrive zakłady produkcyjne oraz kapitał, w postaci urządzeń, wyposażenia a także pewne prawa własności intelektualnej oraz kontakty zakupowe i dostawcze.

Tedrive Poland w Praszce (dawny Visteon Poland) ma 50-letnią historię w przemyśle motoryzacyjnym. Rozpoczął jako producent niewielkich komponentów metalowych i przez te lata rozwinął się do poziomu dostawcy komponentów i systemów dla producentów samochodów (na pierwszy montaż). Głównym produktem wytwarzanym w zakładzie w Praszce są zespoły przenoszenia napędu - tzw. półosie napędowe. Głównymi klientami są Ford, PSA Peugeot-Citroen, General Motors i Volvo

Tedrive są ekspertami w produkcji m.in. półosi  i systemów  kierowniczych. Tedrive jest dostawcą średniej wielkości, prowadzącym działalność na rynku globalnym, z obrotami wynoszącymi  480 mln euro i zatrudnieniu 2,4 tys. pracowników.

Przeczytaj także:

Visteon w Polsce na sprzedaż? (2006-11-20)

Doskonałość z Praszki (2006-09-06)

 


Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.