mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Vito i Viano do serwisu

Vito i Viano do serwisu

Modele Vito i Viano z silnikiem diesla mogą być wyposażone w sterowniki wtrysku paliwa zawierające oprogramowanie, które może prowadzić do niesprawności w niektórych sytuacjach.

Z użytkownikami tych pojazdów wkrótce skontaktują się serwisy Mercedes-Benz, aby umówić się na wizytę w warsztacie w celu prewencyjnej kontroli sterowników. Kontrola ta zostanie przeprowadzona bezpłatnie dla wszystkich klientów Mercedesa.

Kontrole wewnętrzne potwierdziły, że w pewnych okolicznościach oprogramowanie w sterownikach wtrysku paliwa do silników wysokoprężnych może uruchamiać system odcięcia paliwa i doprowadzić do zatrzymania silnika. W związku z tym Mercedes-Benz apeluje, by wszystkie pojazdy, w których potencjalnie może wystąpić ten błąd, zostały sprowadzone do stacji serwisowych w celu zainstalowania poprawionego oprogramowania.
Ta kontrola prewencyjna dotyczy pojazdów z silnikiem diesla wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2003r. a kwietniem 2004 r. Problem ten dotyczy około 10.000 samochodów w całej Europie, z czego ponad 3.000 samochodów sprzedanych w Niemczech.

Mercedes-Benz nie posiada jak dotąd informacji o wypadkach lub uszkodzeniach spowodowanych przez wadliwe oprogramowanie sterowników wtrysku paliwa. Z klientami skontaktują się bezpośrednio właściwe stacje serwisowe Mercedes-Benz, które udzielą także niezbędnych informacji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.