1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań

Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań

Seryjna produkcja Volkswagena Caddy piątej generacji ruszyła w zakładach Volkswagen Poznań w październiku roku 2020. Teraz uruchomiono montaż największej odmiany – Caddy 5 Maxi.

Volkswagen Caddy 5 Maxi z Volkswagen Poznań

Nowy Volkswagen Caddy 5 Maxi, którego produkcję – w ślad za wersjami osobową, cargo i kempingową California – rozpoczęto właśnie w zakładach Volkswagen Poznań, charakteryzuje się znacznie większymi rozmiarami. Jego rozstaw osi jest o 215 mm większy niż wersji bazowej i wynosi 2970 mm. Długość przestrzeni ładunkowej wzrosła w ten sposób do 2150 mm, a długość całego pojazdu do 4853 mm.

Pojemność ładunkowa Caddy Maxi to 4,0 m sześc. Nowy model charakteryzuje się również większą szerokością bocznych drzwi przesuwnych – teraz to 840 mm. W ten sposób w powiększonej powierzchni ładunkowej można umieścić bokiem aż dwie europalety, co jest oczywistą przewagą nad konkurencją.

– Rok 2020 przebiegał dla nas pod znakiem intensywnych przygotowań do produkcji Caddy piątej generacji. Ważnym członkiem tej rodziny modelowej jest również Caddy Maxi, którego produkcja właśnie rusza w Volkswagen Poznań. Dzięki automatyzacji produkcji znacznie zwiększyliśmy potencjał wytwarzania aut ze zwiększonym rozstawem osi, co jest o tyle ważne, że zapotrzebowanie na tego typu wersję momentami przewyższa 50% całego wolumenu Caddy – podkreśla Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

W odróżnieniu od Caddy 4, produkcja Caddy 5 Maxi i Caddy 5 odbywa się na wspólnej linii – co jest nowością w Volkswagen Poznań.

– Właśnie rozpoczyna się faza uruchomienia produkcji seryjnej Caddy Maxi. Przebiega ona zgodnie z założonym harmonogramem – mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie w Poznaniu i dodaje: – W przypadku Caddy 4 linie produkcji ścian bocznych w dziale budowy karoserii były wcześniej oddzielone, co powodowało, że występowało ograniczenie w ilości produkowanych samochodów. Po rozbudowie zakładu w Poznaniu, dzięki połączeniu procesu w jednej zautomatyzowanej linii, ograniczenia zostały zredukowane.

Nowy Volkswagen Caddy 5 – w tym również jego wersja Maxi - został zbudowany na modułowej platformie MQB. Dzięki MQB nie tylko zwiększyły się jego wymiary, ale także zastosowane zostały najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Korzystające z sieci internetowej systemy infotainment i cyfrowe systemy obsługi, zamieniają Caddy w smartfona na kołach, a nowa technika podwójnego wtrysku - Twindosing sprawia, że wysokoprężne silniki TDI są teraz czystsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 91 881 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace po face liftingu

Volkswagen Tiguan Allspace po face liftingu

Aktualności 2021-05-14

Nowy Volkswagen Multivan - premiera

Nowy Volkswagen Multivan - premiera

Aktualności 2021-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswageny ID.3 i ID.4 w nowej ofercie
Volkswageny ID.3 i ID.4 w nowej ofercie
Wersje prekonfigurowane, które były oferowane dotychczas dla ID.3 i ID.4 zostają usunięte z oferty. Od teraz można dokonać wyboru preferowanego akumulatora i skonfigurować auto zgodnie z własnymi preferencjami.