1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volkswagen ID.R przechodzi do historii

Volkswagen ID.R przechodzi do historii

Po trzech latach sukcesów i bicia kolejnych rekordów, elektryczny Volkswagen ID.R przechodzi do historii jako nośnik technologii związanej z napędem elektrycznym.

Volkswagen ID.R przechodzi do historii
ID.R przechodzi do historii sportów motorowych i żegna się z torami wyścigowymi na świecie jako samochód, który ustanowił rekordy na trzech kontynentach. Pierwszy elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena był gotowy do rywalizacji w 2018 roku, po zaledwie 250 dniach prac rozwojowych.

W sumie, w ciągu 815 dni, elektryczny samochód wyścigowy o mocy 500 kW (680 KM) ustanowił pięć rekordów i wykazał ogromne możliwości napędu elektrycznego. Napędu, który Volkswagen z powodzeniem wprowadza dziś do samochodów seryjnych, czego przykładem są modele z rodziny ID. Pierwszym sukcesem Volkswagena ID.R było uzyskanie rekordowego wyniku w historii legendarnego wyścigu na Pikes Peak w USA.

ID.R ambasadorem elektromobilności

Volkswagen Motorsport przybliża historię sukcesów ID.R w cyfrowej broszurze pod tytułem „Record-racer ID.R – Pioneer of the ID. family”. Na 36 stronach przedstawiono zarówno sportowe sukcesy ID.R, jak i jego znaczenie dla modeli z rodziny ID. Wyczynowy samochód sportowy połączył techniczne kompetencje Volkswagena w zakresie elektromobilności z emocjami, które towarzyszą wyścigom. Jednocześnie, Volkswagen Motorsport oraz ID.R przecierali szlaki dla wielu rozwiązań i testowali w ekstremalnych warunkach nową technologię napędu. Tę wiedzę Volkswagen wykorzystuje teraz do projektowania samochodów drogowych.

Link do broszury w języku angielskim


Podobne wiadomości:

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Toyota Mirai jako samochód do nauki jazdy

Aktualności 2021-05-06

Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z rodziny ID

Volkswagen ID.4 GTX – sportowy model z...

Aktualności 2021-04-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Doskonalenie nowego Audi RS 3 LMS
Doskonalenie nowego Audi RS 3 LMS
Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS miała miejsce 5 lutego, a teraz przygotowany przez Audi Sport model stworzony z myślą o seriach wyścigów TCR, przechodzi intensywny program testowy.